Performancing Metrics

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ | اتاق خبر
کد خبر: 457078
تاریخ انتشار: 6 خرداد 1402 - 11:29
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۹۴۶ دلار و ۴۶ سنت رسید.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت جهانی طلا نسبت‌به رکورد پایین‌ترین رقم طی دو ماه گذشته که در روز پنجشنبه به آن رسیده بود، افزایش یافته است که می‌توان دلیل آن را کاهش ارزش دلار دانست. بعلاوه، تاجران درحال بررسی مذاکرات سقف بدهی آمریکا و همچنین تصمیم‌های آتی فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره هستند.

 قیمت هر اونس طلا امروز با 0.26 درصد افزایش به 1946 دلار و 46 سنت رسید.

 افت فعلی ارزش دلار تا حدی خیال تاجران طلا را راحت کرده‌است. اما احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات سقف بدهی آمریکا و پیش‌بینی یک افزایش نرخ بهره دیگر از سوی فدرال رزرو می‌تواند روند فزاینده قیمت طلا را محدود کند.

 قیمت طلا 1.3 درصد طی یک هفته گذشته کاهش یافته است. این کاهش قیمت نتیجه قدرت گرفتن دلار و افزایش تمایل به آن به‌عنوان یک پشتوانه ایمن بوده‌است. گرچه ارزش دلار تا حدی در روز جمعه کاهش یافته، اما همچنان انتظار می‌رود سومین هفته پیاپی افزایش قیمت را تجربه کند.

 سرمایه‌گذاران منتظر انتشار اطلاعات مربوط به هزینه مصرف شخصی در آمریکا هستند که اصلی‌ترین نشانه تورم از نظر فدرال رزرو است. این اطلاعات می‌تواند نشانه‌های بیشتری از سیاست‌های این بانک در مورد افزایش نرخ بهره ارائه دهد.

 شرکت‌کنندگان بازار 41.7 درصد احتمال می‌دهند بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را 25 واحد دیگر در ماه ژوئن افزایش دهد و 58.3 درصد هم احتمال دارد نرخ بهره در همین سطح فعلی حفظ شود.

 بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا به‌عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 قیمت نقره امروز با 1.96 درصد افزایش به 23 دلار و 36 سنت رسید و پلاتین با 0.08 درصد افزایش، 1026 دلار و 37 سنت معامله می‌شود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید