Performancing Metrics

کاهش شاخص کل اصلاح تکنیکالی بود| یک رشد ۳۰ درصدی، نهفته در دل گشایش ارزی! | اتاق خبر
کد خبر: 457099
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1402 - 11:18
امیر سیدی کارشناس بورس گفت: به لحاظ تکنیکالی بازار سرمایه برای منفی شدن آماده بود و منفی‌های امروز، ادامه روندی بود که دو هفته قبل آغاز شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از بازار؛ گروه بورس: امیر سیدی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار بازار در خصوص دلایل کاهش امروز بازار سهام بیان کرد: به نظر می‌رسد به لحاظ تکنیکالی بازار سرمایه برای منفی شدن آماده بود و منفی‌های امروز، ادامه روندی بود که دو هفته قبل آغاز شد.
وی افزود: البته برخی اتفاقات و فاکتورها نیز به تشدید منفی‌های امروز کمک کرد ولی در مجموع معتقدم سرخی امروز بازار سرمایه، اصلاح بوده و جایی برای نگرانی نیست.
سیدی در ادامه با اشاره به برخی نگرانی‌ها بابت کاهش نرخ ارز در بازار آزاد در نتیجه سفر سلطان عمان به ایران اظهار کرد: کاهش احتمالی نرخ ارز هیچ اثر منفی در بازار سرمایه ندارد و اتفاقا کاهش ریسک‌های سیاسی و سیستماتیک، اثر مثبتی بر روند بازار سرمایه خواهد داشت. تا جایی‌که می‌توان اثبات کرد که تثبیت نرخ ارز یا گشایش ارزی، منجر به رشد حداقل ۳۰ درصدی شاخص کل بورس خواهد شد، اما به هر حال در کوتاه‌مدت ممکن است برخی سرمایه‌گذاران اقدام تحلیل‌های هیجانی داشته باشند.

این کارشناس بازار سرمایه در خاتمه تصریح کرد: البته که منفی‌های کوتاه مدت مشکلی برای بازار سرمایه ایجاد نمی‌کند و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای در این بازار، نوسانات این بازار را هم پذیرفته‌اند و با هر منفی، نگران نمی‌شوند و قطعاً در این شرایط فروشنده نیز نخواهند بود. فروشندگان امروز هم احتمالاً دیگر نمی‌توانند در این قیمت‌ها خرید پر حجمی داشته باشند.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید