Performancing Metrics

فعالیت سامانه بارشی امروز در ۱۰ استان تشدید می‌شود/ بارش‌ها تا شنبه ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 457159
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1402 - 09:47
هواشناسی برای وضعیت جوی ۱۰ استان به دلیل تشدید فعالیت سامانه بارشی از عصر امروز چهارشنبه، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایرنا، فعالیت سامانه بارشی در ساعات بعدازظهر امروز چهارشنبه در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، غرب زنجان، شمال شرق لرستان، غرب و جنوب غرب مرکزی و ارتفاعات و دامنه استان‌های قزوین، البرز، تهران و مازندران تشدید می‌شود.

مخاطرات این سامانه که شامل رگبار و رعدوبرق، صاعقه، وزش باد شدید و در نواحی مستعد تگرگ است باعث لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ خواهد شد.

هواشناسی اعلام کرده است که فردا (پنجشنبه) نیز بارش‌ها در اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، مازندران، گیلان، شمال سمنان، شرق تهران و مرکز کرمان ادامه خواهد داشت.

روز (جمعه) نیز در اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، یزد، نیمه غربی کرمان، مناطق مرکزی سیستان و بلوچستان و شمال استان‌های فارس، سمنان و خراسان رضوی انتظار تداوم بارش‌های بهاری را داریم.

هواشناسی برای روز (شنبه) نیز در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، اصفهان، یزد، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال و شرق فارس و شمال استان‌های سمنان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارندگی پیش‌بینی کرده است.

سازمان هواشناسی در هشدارهای زرد و نارنجی به عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای بین‌شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آبروها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی توصیه کرده است.

امروز همچنین وزش باد شدید، در نواحی مستعد گردوخاک و گردوغبار نفوذی، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، مرکزی، همدان، البرز، قم، تهران، قزوین، بوشهر، هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، یزد و کرمان را در بر می‌گیرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید