Performancing Metrics

معاون بانک مرکزی: در آستانه آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده هستیم | اتاق خبر
کد خبر: 457270
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1402 - 21:44
به گفته معاون اقتصادی بانک مرکزی، در شرایط کنونی شاهد بهبود انتظارات مردم هستیم و در کنار آن رویکرد بانک مرکزی در راستای سیاست تثبیت اقتصادی سبب شده که تلاطم‌ها در بازار به ویژه بازارهای مربوط به دارایی‌ها و نیازهای اساسی مردم کنترل شود. بنابراین امیدواری

 به گزارش اتاق خبر به نقل از فرارو :معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه در آستانه‌ آزادسازی بخش مهمی از منابع ارزی بلوکه شده هستیم، اعلام کرد: تنها در سه فقره ۲۰ میلیارد دلار منابع ارزی بلوکه شده در کشورهای مختلف داریم و تلاش‌های بسیار مناسبی برای آزادسازی آن ها صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، محمد شیریجیان، درباره آخرین وضعیت منابع ارزی بلوکه شده ایران اظهار کرد: در حال حاضر گشایش‌های ارزی مناسبی صورت گرفته و توسعه دیپلماسی منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای انجام شده است که اخیرا آثار آن را به ویژه در زمینه آزادسازی منابع ارزی مسدود شده ایران مشاهده می‌کنیم. در حوزه آزاد شدن منابع ارزی آزاد شده، تلاش‌های بسیار خوبی انجام شده و امیدواریم هر چه سریعتر به سرانجام برسد.

وی افزود: یک بخشی از منابع ارزی امسال، علاوه بر افزایش منابع ارزی حاصل از صادرات نفتی و غیرنفتی به واسطه رشد اقتصادی و گشایش‌های اقتصادی صورت گرفته، به آزادسازی منابع ارزی مسدود شده بر می‌گردد که این منابع قابل توجه نیز که تنها در سه فقره به ۲۰ میلیارد دلار می‌رسد، اگر آزاد شود، می‌تواند تاثیر بسزایی در حوزه ارزی بگذارد.

شیریجیان ادامه داد: البته در شرایط فعلی نیز وضعیت خالص منابع ارزی کشور در سال گذشته مثبت است و در سال جاری قطعا بهبود پیدا خواهد کرد. بنابراین با توجه به بهبود منابع ارزی در سال ۱۴۰۲، آزادسازی منابع ارزی مسدود شده که تلاش‌های بسیار مناسبی انجام شده و در آستانه آن هستیم که بخش قابل توجهی از آن آزاد شود.

به گفته معاون اقتصادی بانک مرکزی، در شرایط کنونی شاهد بهبود انتظارات مردم هستیم و در کنار آن رویکرد بانک مرکزی در راستای سیاست تثبیت اقتصادی سبب شده که تلاطم‌ها در بازار به ویژه بازارهای مربوط به دارایی‌ها و نیازهای اساسی مردم کنترل شود. بنابراین امیدواریم بتوانیم وضعیت بهتری در سال جاری در حوزه ارزی، انتظارات مردم و سایر دارایی‌ها داشته باشیم.

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید