Performancing Metrics

درخواست احیا صعنت ریلی سوریه توسط شرکت های ایرانی | اتاق خبر
کد خبر: 457327
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1402 - 12:16
وزیر راه و شهرسازی با وزیر دارایی سوریه و سفیر کشور سوریه در سن پترزبورگ برای تسریع در انجام توافقات صورت گرفته در سفر اخیر رییس جمهوری کشورمان گفتگو کرد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از خبرگزاری برنا، روز گذشته (جمعه 26 خرداد ماه) مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با وزیر دارایی سوریه و سفیر این کشور در سن پترزبورگ دیدار و گفتگو کرد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره بر سفر چندی پیش رییس جمهور کشورمان به دمشق و موضوعات مورد بحث میان دو کشور گفت: برای به نتیجه رسیدن مباحث مشترک نیاز به پیگیری دو طرف است.

بذرپاش تصریح کرد: تکمیل مصوبات سفر رییس جمهور به سوریه و به نتیجه رساندن آن در دستور کار جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطر نشان کرد: دو کشور ایران و سوریه قرابت و برادری میان خود را مانند زمان جنگ حفظ خواهند کرد و به روابط عمیق خود ادامه خواهند داد.

رییس کمیسیون مشترک ایران و سوریه با تاکید بر اهمیت این کمیسیون تصریح کرد: دو کشور باید در وزارتخانه هایی که مصوبات مشترک به کندی پیش میرود، مشکل را حل کرده و در جهت تسریع توافقات گام بردارند.

وزیر دارایی سوریه با ابراز خرسندی از این دیدار گفت: سوریه به دنبال به ثمر رساندن موضوعات زیر ساختی از جمله تأمین برق بوده و وزیر نیروی سوریه نیز پیگیر این موضوع است.

وی افزود: در توافقات صورت گرفته در بحث زیارت، سوریه آماده استقبال از ۵۰ هزار زوار توافق شده است.

وزیر دارایی سوریه اظهار کرد: بنادر این کشور آمادگی تبادلات کالایی میان ایران و کشورش را دارد.

وی تصریح کرد: سفر رییس جمهور ایران به سوریه یک سفر تاریخی بود که فصل جدید از دیپلماسی فرهنگی و اقتصادی میان دو کشور ایجاد کرد.

وزیر دارایی سوریه گفت: با توجه به جنگ اخیر کشورش و آسیب جدی به زیرساخت های ریلی آن، درخواست ترمیم و مشارکت در احیا صنعت حمل و نقل ریلی سوریه توسط شرکت های ایرانی را برای استفاده مردم این کشور از راه آهن  را داریم.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید