Performancing Metrics

شرط تداوم روند صعودی بیت‌کوین چیست؟ | اتاق خبر
کد خبر: 457328
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1402 - 12:18
بیت‌کوین از دو هفته قبل به‌خاطر اخبار و حواشی نگران‌کننده‌ای که پیرامون بازار ارز دیجیتال مخابره شده، جرات نزدیک شدن به مزر ۲۷ هزار را پیدا نکرده است

 به گزارش اتاق خبر به نقل از فرارو- بیت‌کوین در دو روز گذشته توانسته سنگر‌های ۲۵ و ۲۶ هزار دلار را پس بگیرد اما خیلی از تحلیلگران شرط صعودی ماندن بازار را عبور از مرز ۲۷ هزار دلار می‌دانند. رهبر بازار ارز دیجیتال از نیمه خرداد امسال کمتر از ۲۷ هزار دلار ارزش داشته و در این مدت به‌خاطر اخبار و حواشی نگران‌کننده‌ای که پیرامون بازار ارز دیجیتال منتشر شده، مجال نزدیک شدن به این محدوده را پیدا نکرده است.

به‌گزارش فرارو؛ بیت‌کوین از آن طرف حوالی ۲۴ هزار و ۸۰۰ دلار تا ۲۵ هزار دلار حمایت می‌شود و در ۴۸ ساعت قبلی دقیقا از همین محدوده خودش را به‌نیمه‌های کانال ۲۶ هزار دلار رسانده است. حالا آن‌هایی که بیت‌کوین را براساس الگو‌هایی مثل رفتار گذشته آن تحلیل می‌کنند، اعتقاد دارند عبور از مرز ۲۷ هزار دلار حکم یک سیگنال صعودی را برای بازار دارد و تا آن موقع احتمالا شاهد رفت‌وبرگشت‌های کسل‌کننده و تکراری بیت‌کوین خواهیم بود.

قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین؛ ۲۶ هزار و ۳۹۵ دلار

قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین صبح امروز شنبه ۲۷ خرداد ۲۶ هزار و ۳۹۵ دلار به‌ثبت رسید که با احتساب دلار تقریبا ۴۹ هزار تومانی معادل یک میلیارد و تقریبا ۳۰۲ میلیون است. صبح جمعه بیت‌کوین در جایگاه ۲۵ هزار و ۵۰۰ دلار حضور داشت و به‌همین خاطر بازدهی روزانه آن را مثبت ۳.۵ درصد محاسبه می‌کنیم.

قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین در ۲۴ ساعت قبلی البته تا ۲۶ هزار و ۴۳۰ دلار هم بالا رفته که بیشترین سطح هفتگی آن به‌حساب می‌آید و از آن طرف کف قیمت لحظه‌ای بیت‌کوین در شبانه‌روز قبلی ۲۵ هزار و ۳۲۵ دلار بوده است. حالا با احتساب رشد ۳.۵ درصدی قیمت بیت‌کوین در این مدت، بازدهی هفتگی رهبر بازار ارز دیجیتال به مثبت ۲.۵ درصد می‌رسد، اما همجنان نسبت به بک ماه قبل شاهد افت چهار درصدی قیمت بیت‌کوین هستیم و درقیاس با آبان ۱۴۰۰ این عدد به منفی ۶۱ درصد تنزل پیدا می‌کند.

بیت‌کوین آبان ۱۴۰۰ تا قله تاریخی ۶۸ هزار دلار بالا رفت که البته الان نسبت به آن روز‌ها ارزش بیت‌کوین کمی بیش از ۴۲ هزار دلار ریخته است. بیت‌کوین با نماد BTC و تسلط تقریبا ۴۵ درصدی به بازار، مهمترین ارز دیجیتال دنیاست و در شبانه‌روز اخیر چیزی نزدیک ۱۵ میلیارد دلار بابت خریدوفروش آن ردوبدل شده است.

قیمت لحظه‌ای اتریوم؛ هزار و ۷۲۵ دلار

قیمت اتریوم در شبانه‌روز قبلی ۵۵ دلار افزایش پیدا کرده است. هر واحد اتریوم صبح امروز شنبه ۲۷ خرداد هزار و ۷۲۵ دلار ارزش داشت درحالی که صبح جمعه خرید اتریوم هزار و ۶۷۰ دلار تمام می‌شد. به‌این ترتیب ظرف ۲۴ ساعت ۳.۵ درصد به قیمت اتریوم اضافه شد.

قیمت اتریوم در لحظه نگارش این مطلب، بالاترین سطح روزانه آن به‌حساب می‌آمد و در طرف مقابل کمترین قیمت لحظه‌ای اتریوم هزار و ۶۲۹ دلار به‌ثبت رسیده است. البته باوجود ثبت بازدهی روزانه مثبت برای اتریوم، هنوز درمقایسه با هفته قبل بازدهی آن منفی سه درصد است و درقیاس با ۱۴ روز قبل به حدود منفی ۱۰ درصد می‌رسد.

قیمت اتریوم اما درمقایسه با آبان ۱۴۰۰ ریزش بزرگتری را تجربه می‌کند و نسبت به آن روز‌ها که مثل بیت‌کوین هوس رکوردشکنی به سرش زده بود، تقریبا ۶۴ درصد ریخته است. چون آن موقع اتریوم برای اولین بار تا محدوده چهار هزار و ۸۵۰ دلار بالارفته بود و الان نسبت به آن موقع حول‌وحوش ارزش اتریوم سه هزار و ۱۰۰ دلار پایین آمده است.

اتریوم با سهم تقریبا ۱۸ درصدی از بازار، دومین ارز دیجیتال مهم دنیاست و در شبانه‌روز قبلی حجم خریدوفروش‌های آن چیزی نزدیک هفت میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.

قیمت انواع ارز دیجیتال

قیمت کاردانو در شبانه‌روز قبلی دو درصد افزایش پیدا کرده، ارزش شیبا به همین اندازه ریخته و در روز نسبتا آرام بازار ارز دیجیتال بازدهی روزانه دوج‌کوین و ترون مثبت ۱.۵ درصد بوده است.

کاردانو با نماد ADA و سهم هشت‌دهم درصدی از بازار، الان هفتمین ارز دیجیتال مهم دنیاست و صبح امروز شنبه ۲۷ خرداد ۰.۲۶۸ دلار یعنی تقریبا ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان ارزش داشته است درحالی که دیروز ۰.۲۶۳ دلار معامله می‌شد. دوج‌کوین که از نظر تسلط به بازار پشت سر کاردانو قرار دارد، شبانه‌روز قبلی را با ثبت بازدهی مثبت ۱.۵ درصد به‌پایان رسانده و صبح امروز ۰.۰۶۲ دلار یعنی سه هزار و ۸۰۰ تومان ارزش داشته است.

ترون یا همان TRX هم که عملکردی مشابه دوج‌کوین داشته، در این مدت قیمتش از ۰.۰۶۹ دلار به ۰.۰۷۱ دلار ارتقا پیدا کرده و است و در همین مدت ارزش شیبا از ۰.۰۰۰۰۰۷ دلار به ۰.۰۰۰۰۰۶۹ دلار رسیده تا بازدهی این یکی را منفی دو درصد لحاظ کنیم.

قیمت انواع ارز دیجیتال

انواع ارز دیجیتال

دیروز

امروز

بازدهی روزانه

بیت‌کوین

25 هزار و 500 دلار

26 هزار و 395 دلار

مثبت 3.5 درصد

اتریوم

هزار و 670 دلار

هزار و 725 دلار

مثبت 3.5 درصد

کاردانو

0.263 دلار

0.268 دلار

مثبت دو درصد

دوج‌کوین

0.061 دلار

0.062 دلار

مثبت 1.5 درصد

ترون

0.069 دلار

0.071 دلار

مثبت 1.5 درصد

شیبا اینو

0.0000070 دلار

0.0000069 دلار

منفی دو درصد

نظرات
ADS
ADS
پربازدید