Performancing Metrics

آموزش تعمیرات موبایل، با بسته آموزشی لیمو | اتاق خبر
کد خبر: 457333
تاریخ انتشار: 29 خرداد 1402 - 15:00
مزایا شغل تعمیرات موبایل موضوعی است که قصد داریم در این مقاله درباره آن صحبت کنیم و با بررسی چالش‌هایی که در این مسیر ممکن است برای ما به وجود بیاید و همچنین نقاط قوت آن ارزش این کار را در جامعه از نظر جایگاه شغلی بدانیم.

به گزارش اتاق خبر، امروزه دستگاه‌های تلفن همراه در تعداد بسیار زیادی در هر خانه وجود دارد هر فردی میانگین یک گوشی را با خود دارد که هر کدام از آنها دچار خرابی می شوند خرابی‌های این دستگاه هم به شکل‌های مختلف در دسته بندی‌های مختلف اتفاق می افتد مثلاً می ‌تواند با یک آسیب فیزیکی مشکل سخت افزاری برای آن به وجود بیاید و یا با یک به روز رسانی مشکلات نرم افزاری!

چه بسا خیلی از افراد با خرید دستگاه ها در روزهای اول دچار مشکلاتی در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری می شوند و طبیعتاً در این مرحله اولین مکانی که مراجعه می کنند یک تعمیرگاه موبایل و سپردن دستگاه به شخصی که آموزش تعمیر موبایل را از براست.

گوشی تلفن همراه به دلیل اینکه وابستگی های بسیار شدیدی را نسبت به مالک آن وجود می آورند شاید دقیقه‌ای فاصله گرفتن از آن هم مشکل باشد. البته این را در نظر بگیرید که خیلی از افراد با استفاده از همین دستگاه مشغول به کسب و کارهای اینترنتی هستند و از آنجا که تکنولوژی های بسیار زیادی در ساخت این دستگاه ها وجود دارد خیلی از ویژگی های روز تکنولوژی را در خود جای داده است

اما یک تعمیر کار موبایل در چه حوزه هایی فعالیت می کند؟

شما باید بدانید که بخش سخت افزار و نرم افزار گوشی های تلفن همراه هر کدام تخصص مربوط به خود را دارد مثلاً بحث سخت افزاری گوشی ها نیاز به علم کاملی از الکترونیک و قطعات الکترونیکی است که شما بتوانید خرابی های هر کدام از آنها را تشخیص داده و در زمان نیاز رفع کنید

اما در بحث نرم افزاری شما با برنامه ها و کامپیوتر سروکار دارید که آنها برای رفع مشکلات سیستم عامل ها و حتی برنامه های کاربردی و اصلی گوشی مورد استفاده قرار می گیرند در کنار این بحث شما به تجهیزات مورد نظر برای تشخیص عیب یابی و رفع مشکل نیاز دارید که هر کدام از آنها کیفیت کار شما را در بحث تعمیرات بالا میبرد.

مزایا شغل تعمیرات موبایل

اما حال می‌خواهیم درباره انواع مزایایی که تعمیرات تلفن همراه می تواند به همراه داشته باشد بررسی‌های انجام دهیم و هر کدام را با سوالات مربوط به این حوزه بررسی کنیم

بازار کار خوب تعمیرات موبایل

همانطور که در بحث های گذشته گفتیم به دلیل تعدد گوشی ها و استفاده مکرر افراد از آنها خرابی های رایج در آنها بسیار زیاد دیده می‌شود و به همان نسبت بازاری است که به هیچ وجه کم کار نبوده و همیشه و همیشه پر کارو رو به رشد است. منظور از رو به رشد بودن این حوزه این است که گوشی هایی با قیمت های بالاتر و به همان نسبت دستمزد های بالاتری وجود دارد

 درآمد بالای تعمیرکاران موبایل

به دلیل وجود تخصصی که در این کار وجود دارد و به همان نسبت وجود بعضی تعمیرکاران نابلد ،افرادی که در کار خود متخصص هستند و تجربه و دانش کافی در این حوزه را دارند همیشه مشغول به کار بوده و همین دلیل درآمد های نسبتاً بالایی را نیز دارند این درآمدها بسته به دانش تعمیرکار می تواند بسیار بالا باشد البته محدوده ی خاصی را در ایران نمیتوان برای درآمد در نظر گرفت چون خیلی وقت ها به دلیل تعدد کاری که وجود دارد ممکن است حتی از بعضی کارها صرف نظر کنید یعنی زمان کافی به رسیدگی آن مشکل را نداشته باشید.

البته این را بدانید که به دلیل بحث تخصص در حوزه تعمیرات خیلی از افراد متخصص و باتجربه با همکاران خود به صورت همکاری کار می کنند که این موضوع باعث می شود هیچ زمان شغل تعمیرات موبایل راکد و بدون فعالیت نباشد.

رشد روز افزون تعمیرات تلفن همراه نسبت به خرید دستگاه های نو

همانطور که میدانید همه افراد خرید گوشی جدید را کار جذاب می دانند اما این موضوع روز به روز در حال کمرنگ تر شدن است و یک دلیل بسیار بزرگ و مهم دارد و آن هم قیمت این دستگاه هاست یعنی شما با مبلغی که می توانستید یک گوشی بالارده از یک برند را تهیه کنید حال باید با آن مبلغ یک گوشی در محدوده میان رده یا پایین رده بخرید و همین بحث باعث می‌شود تا افراد به سرعت دنبال خرید دستگاه نو نرفته و بیشتر تعمیرات دستگاه خود را ترجیح دهند.

این موضوع بسیار مهم است چون بازار تعمیرات موبایل را دگرگون کرده است و تمام افرادی که حاضر نیستند هزینه های گزاف برای خرید دستگاه جدید و به مراتب ضعیف تر و رده پایین‌تر از مدل در حال حاضر خود خریداری کنند به سراغ تعمیر با قیمت های به صرفه تر میروند.

راه اندازی یک کارگاه تعمیرات با قیمت مناسب

اگر شما به دنبال یک شغل هستید که به صورت آزاد و خدمات محور مشغول باشید باید بدانید که هر شغلی نیاز به تجهیزات مخصوص به خود دارد و این تجهیزات شامل قیمت های متفاوتی هم هست. هر یک از حوزه های خدمات مانند تعمیرات خودرو ها و دستگاه های الکترونیکی و همه و همه نیازمند هزینه هایی است که باید برای تهیه لوازم اولیه کار خود بپردازید.

اما جالب اینجاست که بحث موبایل و تعمیرات را میتوانید با هزینه های به مراتب کمتر شروع کنید و این یکی از جالب ترین ویژگی های بحث و تعمیرات موبایل است شما در مرحله اول نیاز به فقط چند عدد تجهیزاتی دارید که شامل قیمت های بالاتری است اما همین قیمت ها در مورد تجهیزات در حوزه های تخصصی و خدماتی دیگر اعداد و ارقام سرسام آوری را به همراه دارد.

نیاز نداشتن به تحصیلات آکادمیک یا دانشگاهی

یکی از مزیت های شغل تعمیرات موبایل این است که شما نیاز به تحصیلات آکادمیک یا دانشگاهی ندارید و صرفاً با یک دوره آموزشی درست و دقیق می توانید وارد این حوزه شوید و تعمیرات موبایل را در این عرصه شروع کنید حال باید بدانید که مباحثی را که در آموزش دوره های تعمیرات موبایل مورد استفاده قرار می‌گیرد و آموزش داده می‌شود را هرچقدر بیشتر و بهتر فرا بگیرید به مراتب در حوزه کاری خود نیز حرفه ای تر خواهید شد.

نتیجه گیری

در اینجا ما بحث تعمیرات موبایل را به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم و حتی مزایا آنها را توضیحات مربوطه به شما گفتیم حال شما میتوانید به این حوزه به عنوان یک حرفه کاری نگاه کنید و با کمترین سرمایه گذاری یکی از پرمخاطب ترین و جذاب ترین تخصص یعنی تعمیرات تلفن همراه را با کمک بسته آموزش تعمیرات موبایل لیمو فرا بگیرید. البته همیشه در نظر داشته باشید که علاقه مهمترین بخش در یادگیری و پیشرفت است و اگر حرفه ی خود را با عشق و علاقه انتخاب کردید پس هر چه زودتر شروع به یادگیری کنید چون بی شک در این حوزه موفق خواهید شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره آموزش تعمیرات موبایل وارد وبسایت مجتمع پل شوید.

ارتباط با آموزشگاه پل

  • وبسایت رسمی: https://poulgilan.com
  • اطلاعات Whats App: 09925410702
  • شماره تماس : 09016220042

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید