Performancing Metrics

ایران و ژاپن در حوزه راه و شهرسازی همکاری می‌کنند | اتاق خبر
کد خبر: 457557
تاریخ انتشار: 21 تیر 1402 - 14:37
مذاکراتی با هدف همکاری بین ایران و ژاپن در حوزه راه و شهرسازی، با حضور رییس جدید بخش اقتصادی سفارت ژاپن در ایران برگزار شد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، با هدف تقویت همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی ایران و ژاپن و تداوم همکاری‌های علمی بین دو کشور، آیین معارفه «شیموکیودا تاکاشی» رییس جدید بخش اقتصادی سفارت ژاپن در ایران با حضور «علیرضا برکتین» مشاور سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و «عاطفه جهان‌محمدی» عضو هیات علمی مهندسی سازه و ابنیه فنی مرکز برگزار شد.

در این جلسه با اشاره به سابقه همکاری‌های دو کشور از جمله اقدامات ارزشمند انجام شده در راستای تدقیق و توسعه اسناد ملی، تعریف یک برنامه همکاری مشترک با ژاپن در قالب یک برنامه انتقال دانش و با موضوع طراحی لرزه‌ای سازه‌های فولادی رایزنی‌هایی انجام شد.

در ادامه این برنامه همکاری، اهداف مورد انتظار در تدقیق ضوابط هر دو سند، انتقال تجارب موجود در ژاپن به عنوان یک کشور توسعه یافته لرزه‌خیز، برنامه انتقال دانش ایران و ژاپن که از خرداد سال ۱۳۹۷ و با مشارکت دفتر اقتصادی سفارت ژاپن به نمایندگی از وزارت صنعت، اقتصاد و تجارت ژاپن و مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی آغاز شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برپایه این گزارش، درخواست همکاری‌های آتی و نظرات متخصصان مرکز در تداوم همکاری دو کشور از دیگر موضوعات مطروحه در این جلسه بود و مقرر شد در جلسات آینده پیشنهادهای همکاری در همه حوزه‌های فیمابین در زمینه‌های راه، مسکن و شهرسازی مطرح و به‌منظور تداوم و استمرار همکاری‌های دو کشور تبادل‌نظر شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید