Performancing Metrics

طلای جهانی دوباره رنگ پراند | اتاق خبر
کد خبر: 457600
تاریخ انتشار: 26 تیر 1402 - 12:59
قیمت طلا امروز(دوشنبه) با افزایش ارزش دلار کاهش یافت، اگر چه سرمایه‌گذاران بر روی توقف فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره تمرکز می‌کنند.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۲۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۲.۷ درصد کاهش به ۱۹۵۱ دلار و ۶۰ سنت رسید که حدود ۱۱ دلار کمتر از بالاترین سطح سه ماهه روز جمعه بود. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱۴ درصد کاهش به ۱۹۵۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

دلار بالاتر از پایین‌ترین سطح خود در آوریل ۲۰۲۲ قرار گرفت و طلا را برای دارندگان سایر ارزها گران‌تر کرد.

مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس گفت: افزایش قیمت طلا پس از کاهش قیمت مصرف‌کننده متوقف شده است و این پتانسیل را برای اصلاح فنی به منطقه ۱۹۴۰ تا ۱۹۵۰ دلار باقی می‌گذارد.

داده‌های هفته گذشته در ایالات‌متحده به روند کاهش تورم اشاره کرد زیرا قیمت‌های مصرف‌کننده با کندترین سرعت در بیش از دو سال گذشته رشد کردند. انتظار می‌رود هفته آینده فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا افزایش داشته باشند و  بانک مرکزی ایالات‌متحده احتمالاً قبل از کاهش در سال آینده متوقف می‌شود، در حالی که در اروپا افزایش دیگری پیش‌بینی می‌شود.

نرخ‌های بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می‌دهد.

اقتصاد چین به عنوان بزرگ‌ترین مصرف کننده طلا، در سه ماهه دوم با سرعت ضعیفی رشد کرد و از رشد ۲.۲ درصد در سه ماهه اول به  ۰.۸ درصد رسید.

بر اساس گزارش رویترز در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۶ درصد کاهش به ۲۴.۷۸ دلار رسید، پلاتین ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۹۶۳ دلار و ۹۵ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۶ درصد کاهش به ۱۲۶۳ دلار  و ۲۶ سنت رسید.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید