Performancing Metrics

چرا فایل‌های اجاره در پایتخت آب رفت؟ | اتاق خبر
کد خبر: 457630
تاریخ انتشار: 28 تیر 1402 - 12:56
به گفته یک مشاور املاک، تعداد فایل‌های ملکی برای اجاره در محله اختیاریه کاهش یافته و متقاضیان یا تمدید می‌کنند و یا به مناطق پایین‌تر از موقعیت فعلی روی می‌آورند.

به گزارش اکوایران، محله اختیاریه در شمال شرق و منطقه 3 تهران قرار گرفته و از شمال با بزرگراه صدر و بلوار قیطریه، از شرق با خیابان پاسداران، از جنوب با خیابان کلاهدوز، خیابان دیباجی جنوبی، خیابان آقامیری و خیابان اخلاقی شرقی و از غرب با بلوار کاوه، خیابان مطلبی نژاد، خیابان قاسمی و طبقه‌ی دوم بزرگراه صدر مجاورت دارد.

یک واسطه‌گر ملکی در اختیاریه، با اشاره به افزایش رهن و اجاره در این محله به اکوایران می‌گوید: هم‌اکنون اکثریت متقاضیان رهن و اجاره ترجیح می‌دهند برای تمدید قرارداد با موجر به توافق برسند و هزینه کنند تا اینکه متحمل هزینه‌های جابه‌جایی و بنگاه نیز شوند.

وی ادامه می‌دهد: بنابراین تعداد فایل‌ها بسیار کم شده است و متقاضیان یا تمدید می‌کنند و یا به مناطق پایین‌تر از موقعیت فعلی روی می‌آورند.

به گفته وی، سال گذشته  برای یک آپارتمان با 200 مترمربع مساحت، یک میلیارد تومان رهن و 40 میلیون تومان اجاره ماهانه در نظر گرفته شده بود و در سال جاری برای رهن کامل آن 3 میلیارد و 500 میلیون تومان تعیین شده است.

یک واحد 65 متری و زیر هم‌کف در محله اختیاریه، 100 میلیون تومانو اجاره ماهانه آن 12 میلیون تومان و رهن واحدی دیگر با 85 مترمربع مساحت، 500 میلیون تومان و اجاره ماهانه آن 15 میلیون تومان است.

رهن کامل واحدی دیگر با 120 مترمربع مساحت، یک میلیارد و 500 میلیون تومان و رهن کامل واحدی 200 مترمربع، 3 میلیارد و 500 میلیون تومان است.

برای رهن یک آپارتمان با 67 مترمربع زیربنا، 700 میلیون تومان و برای اجاره ماهانه آن 12 میلیون تومان تعیین شده است.

 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید