Performancing Metrics

آغاز عملیات مقابله با ریزگردها در ریگان از مهر ماه| دو هزار هکتار مالچ پاشی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 457643
تاریخ انتشار: 30 تیر 1402 - 19:16
ریگان- آبیار، فرماندار ریگان از آغاز اقدامات مربوط به مقابله با ریزگردها در این شهرستان از مهرماه خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  بازار، شرق استان کرمان یکی از مناطق کشور است که در روزهای زیادی از سال با ریزگرد و طوفان شن مواجه است. ریگان هم یکی از شهرستان های متاثر از این وضعیت است که زندگی ساکنانش را تحت تاثیر قرار داده است.

گرد و غبار و ریزگردها مشکلات زیادی را در شهرستان محروم ریگان ایجاد کرده و اقتصاد منطقه را به شدت آسیب پذیر کرده است.

وضعیت در این شهرستان به گونه ای است که دهها روستا به دلیل ریزگردها و وقوع متعدد طوفان های شن خالی از سکنه شده است و مردم مجبور به ترک خانه هایشان شده اند.

 

مدیریت کانون های فرسایشی ریگان

مراد آبیار، فرماندار ریگان در خصوص اقدامات انجام شده برای مقابله با ریزگردها در شهرستان ریگان در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: با توجه به گرمای هوا در نیمه ابتدایی سال، روند کار در زمینه بحث ریزگردها کند می شود.

وی به اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۱ اشاره و اظهار کرد: ۹۸۰ هکتار آبیاری و مراقبت در حوزه نهال کاری در روستاهای حجتیه، عباس آباد و ده شهدوست انجام شده است.

فرماندار ریگان ادامه داد: همچنین مالچ پاشی به میزان هزار هکتار در ده شهدوست که یکی از کانون های فرسایشی ریگان است، انجام شده است.

 

انجام ۱۲۰ هکتار نهال کاری و دو هزار هکتار مالچ پاشی در دستور کار است

وی از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته را ایجاد ۳۰ کیلومتر کانال رسوب گیر در حاشیه محور ریگان به سمت چابهار اعلام کرد.

آبیار با اشاره به اینکه اقدامات مقابله با ریزگردها در سال ۱۴۰۲ هم از مهر ماه آغاز خواهد شد، افزود: انجام ۱۲۰ هکتار نهال کاری و دو هزار هکتار مالچ پاشی در دستور کار است.

فرماندار ریگان گفت: همچنین در نیمه دوم امسال ۳۰ کیلومتر کانال رسوب گیر و بادشکن های غیرزنده در ریگان ایجاد می شود.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید