Performancing Metrics

شکار پهباد آمریکایی بر فراز سوریه؛ افزایش تحرکات تهاجمی جنگنده‌های روس | اتاق خبر
کد خبر: 457686
تاریخ انتشار: 4 مرداد 1402 - 11:44
آمریکا می‌گوید یک جنگنده ارتش روسیه، هواپیمای بدون سرنشین آمریکا بر فراز آسمان سوریه را مورد اصابت قرار داده است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اکوایران، ارتش ایالات متحده اعلام کرد که یک جنگنده روسی، یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را مورد اصابت قرار داد و «به شدت» به آن آسیب رساند. این رخداد آخرین مورد از سلسله اقدامات تنش‌آفرین هواپیماهای نظامی روسیه در منطقه است.

طبق آنچه در گزارش رویترز آمده، مقامات آمریکایی می‌گویند طی چند ماه گذشته، جت‌های روسی رویارویی خطرناک و تنش‌آفرین با هواپیماهای نظامی ایالات متحده بر فراز سوریه را افزایش داده‌اند.

ارتش آمریکا روز سه شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «یکی از شعله‌های آتش جنگنده روسیه به هواپیمای MQ-9 آمریکا اصابت کرد و به ملخ آن آسیب جدی وارد کرد.»

این بیانیه افزود: «خوشبختانه خدمه MQ-9 توانستند پرواز خود را حفظ نموده و هواپیما را به طور ایمن به پایگاه اصلی خود بازگردانند.»

مقامات نظامی آمریکا گفته‌اند که مشخص نیست چه چیزی منجر به افزایش تحرکات تهاجمی روسیه بر فراز آسمان سوریه شده است.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، اوایل این ماه در مورد تحرکات تهاجمی مذکور به خبرنگاران گفت: «مدتی است که نیروی هوایی ارتش روسیه به طور فزاینده‌ای دست به چنین اقداماتی می‌زند، اما زیاد در مورد آن اغراق نمی‌کنم. من فکر می‌کنم که نیروهای ما اختیارات لازم و کافی برای دفاع از خود را دارند.» 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید