Performancing Metrics

انواع سنگ شکن کوبیت | اتاق خبر
کد خبر: 457731
تاریخ انتشار: 8 مرداد 1402 - 10:20

در بخش‌های مختلفی از دنیا مواد معدنی ارزشمندی در دل زمین وجود دارد که دولت یا سازمان‌های خصوصی، این مواد را استخراج کرده و از آن‌ها برای ساخت محصولات مختلف کمک می‌گیرند. عملیات پیچیده و زمانبری برای شناسایی و استخراج مواد معدنی انجام می‌شود و در صورت سود آور بودن یک معدن، استخراج آغاز می‌شود. پس از اینکه سنگ‌های معدنی از دل زمین خارج می‌شوند، باید فرآیند خاصی بر روی آن‌ها انجام گیرد تا به اندازه مورد استفاده خطوط تولید برسند.

در فرآیند خردایش سنگ‌های معدنی، اندازه آن‌ها را کاهش داده و ناخالصی‌ها را جدا می‌سازند. در این مسیر به دستگاه‌های مختلفی نظیر سنگ شکن فکی، سنگ شکن کوبیت، سنگ شکن هیدروکن، ماسه سازها و ... نیاز است. تجهیزاتی نظیر قطعات نوار نقاله، فیدر و سرند هم در خط تولید قرار دارد. سنگ‌شکن‌ها بسته به محل نصب خود به سه دسته سنگ شکن اولیه، سنگ شکن ثانویه و سنگ شکن ثالثیه تقسیم می‌شوند.

سنگ شکن اولیه، به سنگ شکن‌هایی نظیر سنگ شکن فکی گفته می‌شود که در اولین مرحله از خط تولید قرار گرفته و مواد خام معدنی را به اندازه کوچکتر می‌رسانند. پس از آن‌ها دسته دیگری از سنگ شکن‌ها با عنوان سنگ شکن ثانویه نصب می‌شوند که مواد معدنی را به اندازه‌ای حدودا 13 الی 15 سانتی تبدیل می‌کنند. در صورتی که نیاز باشد سنگ‌ها به اندازه میلی‌متری برسند، سنگ شکن‌های ثالثیه یا ماسه سازها قرار می‌گیرند که توانایی خردایش سنگ‌ها تا 0 الی 6 میلی‌‌متر را دارند. در ادامه به بررسی انواع سنگ شکن کوبیت خواهیم پرداخت.

سنگ شکن کوبیت و انواع آن

یکی از رایج‌ترین سنگ‌شکن‌های مورد استفاده در خطوط خردایش، سنگ شکن کوبیت است که به دلیل عملکرد بسیار خوب خود در کارخانجات زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این سنگ شکن، فرآیند خردایش توسط ورود ضربات چکش صورت می‌گیرد، به همین دلیل آن را با سنگ شکن ضربه‌ای یا کوبیت می‌شناسند.

سنگ‌های معدنی پس از ورود به داخل دستگاه، به یک روتور پوشیده شده از چکش برخورد می‌کنند که شدت ضربات وارد شده، باعث کوچک‌تر شدن اندازه سنگ‌ها می‌شود. علاوه بر کوچک شدن، این ضربه سنگ‌ها را به سمت سندان پرتاب می‌کند. سندان بخش دیگری از سنگ شکن کوبیت است که در داخل آن چکش و بغل بند نصب شده است، این قطعات با ورود ضربات سنگین به سنگ‌ها، باعث تغییر اندازه آن‌ها می‌شوند.

سنگ شکن‌های کوبیت در چند مدل تولید می‌شوند تا هر کارخانه بسته به نیاز خود، بهترین گزینه را خریداری کند.

·       سنگ شکن کوبیت 80 که ظرفیت تولید 80 تن در ساعت را دارد. (این بدان معناست که می‌توانید با این دستگاه 80 تن ماده معدنی را در هر ساعت خرد کنید.)

·       سنگ شکن کوبیت 100 که ظرفیت تولید 100 تن در ساعت را دارد.

·       سنگ شکن کوبیت 120 که ظرفیت تولید 120 تن در ساعت را دارد.

·       سنگ شکن کوبیت 180 که ظرفیت تولید 180 تن در ساعت را دارد.

·       سنگ شکن کوبیت 240 که ظرفیت تولید 240 تن در ساعت را دارد.

·       سنگ شکن کوبیت 300 که ظرفیت تولید 300 تن در ساعت را دارد.

سنگ شکن‌های کوبیت در مدل‌های زیر هم تولید می‌شوند:

·       سنگ شکن کوبیت HS7 که ظرفیت تولید 70 تا 100 تن در ساعت را دارد.

·       سنگ شکن کوبیت HS10 که ظرفیت تولید 130 تا 180 تن در ساعت را دارد.

·       سنگ شکن کوبیت HS11 که ظرفیت تولید 140 تا 190 تن در ساعت را دارد.

·       سنگ شکن کوبیت HS14 که ظرفیت تولید 200 تا 250 تن در ساعت را دارد.

·       سنگ شکن کوبیت HS16 که ظرفیت تولید 200 تا 300 تن در ساعت را دارد.

در صورتی که برای خرید انواع سنگ شکن کوبیت نیاز به مشاوره داشتید، می‌توانید با کارشناسان  پایا سنگ شکن تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم در اختیار شما قرار بگیرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید