Performancing Metrics

اعمال ممنوعیت تردد برای کامیون‌ها از ۳ شهریور | اتاق خبر
کد خبر: 457936
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1402 - 12:54
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا گفت: به منظور ارتقای ایمنی ترافیکی زائران اربعین، محدودیت تردد برای کامیون‌ها از سوم شهریورماه اعمال می‌شود و این محدودیت تا ۲۰ شهریور ادامه پیدا می‌کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  بازار، سردار سیدکمال هادیان‌فر رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا، گفت: یکی از بزرگترین ماموریت‌های پلیس راهور فراجا، پیاده‌روی اربعین است که همه ساله با توجه به نوع ماموریت، تلاش می‌شود تا بهترین خدمات به مردم و زائران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ارائه شود.

وی با اشاره به ۲۶۰۰ کیلومتر مرز اربعینی در ۶ مرز کشور گفت: طبق آخرین آمار و اطلاعات تاکنون بیش از یک میلیون نفر برای حضور در پیاده روی اربعین ثبت نام کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که این تعداد تا چهار میلیون نفر هم افزایش یابد که از این تعداد ۹۶ درصد مرزهای زمینی را برای سفر خود به عتبات عالیات انتخاب کرده‌اند و بر همین اساس نیز پلیس تلاش کرده است تا تمهیدات ترافیکی و زیرساخت‌های جاده‌ای ایمن و مناسب برای تردد این عزیزان ایجاد شود.

رئیس پلیس راهور فراجا، ایمن سازی نقاط حادثه خیز، خط کشی و جداسازی جاده، تامین روشنایی و نصب علائم راهنما را از جمله اقدامات انجام شده عنوان کرد و گفت: پارکینگ‌های مناسبی نیز در کنار مرزهای محل تردد زائران پیش بینی شده و ظرفیت آن‌ها در مقایسه با پارسال افزایش یافته است و در ماموریت اربعین امسال بیش از ۳۷ هزار نفر از کارکنان پلیس راه و راهور، اورژانس و هلال احمر در جاده‌ها حضور خواهند داشت تا در صورت لزوم به یاری زائران بشتابند.

هادیان‌فر همچنین با بیان اینکه حدود ۳۵ درصد زائران از ناوگان حمل و نقل عمومی برای حضور در مرزها استفاده می‌کنند، افزود: رانندگان این اتوبوس‌ها تحت آموزش‌های لازم قرار گرفته‌اند و امیدوارم رانندگان خودروهای شخصی نیز با رعایت کامل مقررات رانندگی زمینه‌ای را فراهم کنند تا در ماموریت اربعین امسال کمترین میزان تصادفات را داشته باشیم.

وی همچنین از اعمال محدودیت ترددی برای کامیون‌ها به خصوص در جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی اربعین خبر داد و گفت: این محدودیت از سوم شهریور آغاز و تا ۲۰ شهریور ادامه پیدا می‌کند که البته کامیون‌هایی که در حال انتقال موکب‌ها باشند از این موضوع مستثنی خواهند بود.

هادیانفر با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود امسال تردد از مرز خسروی دو برابر سال گذشته باشد، گفت: هشت پارکینگ شامل ۶ پارکینگ اصلی و ۲ پارکینگ فرعی در مرز خسروی برای خودروی زائران پیش بینی شده است و انتظار می‌رود خدمات بهتری نسبت به سال‌های قبل به زائرانی که مرز خسروی را انتخاب کنند، ارائه شود.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید