Performancing Metrics

افتتاح ۳۰ پروژه کشاورزی در استان زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 457985
تاریخ انتشار: 1 شهریور 1402 - 09:32
زنجان- رئیس سازمان جهادکشاورزی زنجان از افتتاح ۳۰ پروژه در این بخش طی هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از بازار و به نقل از جهاد کشاورزی زنجان، روح‌الله حسنی با بیان اینکه هفته دولت امسال نیز همانند ادوار گذشته، شاهد افتتاح چندین پروژه در بخش کشاورزی خواهیم بود، اظهار کرد: در هفته دولت امسال ۳۰ پروژه در بخش کشاورزی به بهره‌برداری می‌رسد که اعتبار هزینه شده برای این پروژه‌ها ۱,۹۲۷ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با یادآوری اینکه شعار امسال این حوزه در هفته دولت «جهادکشاورزی، امنیت غذایی، گشایش در سفره مردم» است، ادامه داد: پروژه‌های قابل افتتاح حوزه کشاورزی استان زنجان طی هفته دولت امسال شامل ۱۴ پروژه در حوزه آب و خاک با اعتبار ۱۰۴ میلیارد تومان و ۴ پروژه در حوزه تولیدات دامی با اعتبار ۱۴۴ میلیارد تومان خواهد بود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی زنجان در خصوص سایر پروژه‌های حوزه کشاورزی استان زنجان که قرار است هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد، خاطرنشان کرد: از سایر پروژه‌ها می‌توان به ۹ پروژه در حوزه تولیدات گیاهی با اعتبار ۱,۶۱۲ میلیارد تومان و ۳ پروژه در حوزه صنایع غذایی با اعتبار ۶۶ میلیارد تومان اشاره کرد که در مجموع شاهد افتتاح ۳۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱,۹۲۷ میلیارد تومان خواهیم بود.

وی با اشاره پیش‌بینی شده است این تعداد پروژه زمینه اشتغال ۶۱۷ نفر را در استان فراهم کند، افزود: در زمینه آب و خاک، دو پروژه استخر ذخیره آب به ظرفیت ۱۹۳ هزار مترمکعب، ۶ پروژه احداث کانال بتنی و لوله‌گذاری انتقال آب به متراژ ۸۸۳۰ متر و ۶ پروژه احداث آبیاری تحت فشار و بهره‌برداری از اراضی پایاب سد کینه‌ورس به مساحت ۶۳۴ هکتار را داریم.

حسنی در خصوص پروژه‌هایی که قرار است در زمینه تولیدات دامی طی هفته دولت امسال به بهره‌برداری برسد نیز تصریح کرد: یک پروژه گوسفند داشتی به ظرفیت ۳۰۰ رأس، یک پروژه پرورش مرغ تخم‌گذار به ظرفیت ۵۰ هزار قطعه و دو پروژه پرورش بوقلمون به ظرفیت ۱۰ هزار و ۸۰۰ قطعه، از جمله پروژه‌های قابل افتتاح در این زمینه به شمار می‌رود.

وی همچنین گریزی به پروژه‌هایی که قرار است در حوزه تولیدات گیاهی به بهره‌برداری برسد، زد و گفت: در این زمینه نیز قرار است دو پروژه احداث سیلوی غلات به ظرفیت ۳۷ هزار تن و یک پروژه صنایع تبدیلی به ظرفیت ۱۲۰۰ تن به بهره‌برداری برسد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی زنجان با یادآوری اینکه پروژه منتخب برای افتتاح در هفته دولت امسال شامل پرورش بوقلمون شرکت آهو دشت زنجان خواهد بود، اظهار کرد: اعتبار این پروژه ۷۲ میلیارد و ۱۶۰ میلیون تومان بوده و اشتغال‌زایی ۲۰ نفر را به ظرفیت ۸۸۰۰ قطعه به دنبال خواهد داشت.

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید