Performancing Metrics

گازرسانی به واحدهای صنعتی جدید در خراسان رضوی با مشکل مواجه است | اتاق خبر
کد خبر: 458099
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1402 - 11:04
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: تامین گاز برخی از واحدهای تولیدی جدید مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی این استان اکنون با مشکل مواجه است و طی سالهای اخیر به ندرت درخواستهای مبتنی بر رساندن گاز به واحدهای صنعتی محقق شده است.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از جعفر فرشچی روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اختلاف نظر بین شرکت شهرکهای صنعتی و شرکت گاز خراسان رضوی در خصوص گازرسانی به واحدهای صنعتی، افزود: هر چند شرکت گاز در رساندن این انرژی به شهرکها و نواحی صنعتی تاکنون همراهی خوبی داشته و همه خطوط انتقال و ایستگاه های تی.بی.اس و سی.جی.اس که لازم بوده، در داخل و خارج از شهرک صنعتی ایجاد کرده اند اما ۲ سالی است که این روند با مشکل مواجه شده است.

وی بیان کرد: مشارکت شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی در راه اندازی ایستگاه های تی.بی.اس و سی.جی.اس است، درخواست شرکت گاز برای گازرسانی به واحدهای صنعتی در داخل شهرکها و نواحی صنعتی استان است، در حالی که سرمایه گذار با هزینه های سرباری که با آن مواجه است دیگر توان مالی برای مشارکت در این بخش را ندارد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی خراسان رضوی گفت: نمی توان انتظار داشت که سرمایه گذار هم در آب، هم در برق و هم در گاز مشارکت کند، هم اکنون جلب مشارکت سرمایه گذار در آب و برق انجام شده است.

فرشچی افزود: وضعیت مالی وزارت نفت و شرکت ملی گاز اکنون مناسبت است و می تواند گاز واحدهای صنعتی را تامین کند، از سوی دیگر طبق قانون باید شرکتهای خدماتی مانند شرکت گاز، انرژی را تا ورودی شهرکهای صنعتی تامین کنند.

وی بیان کرد: هم اکنون برای رساندن گاز به واحدهای صنعتی در شهرکهای صنعتی چناران و کاویان با مشکل مواجه هستیم و طی ۲ سال گذشته شرکت گاز به ندرت گاز این واحدها را تامین کرده است، واحدهای مزبور نیز به دلیل نبود گاز نتوانسته اند فعالیت خود را آغاز کنند.

در حال حاضر از ۴۹ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب خراسان رضوی ۴۱ مورد فعال بوده که قرارداد برای واگذاری زمین با پنج هزار و ۱۷۴ واحد صنعتی در شهرکها و نواحی صنعتی استان منعقد شده که از این تعداد ۲ هزار و ۷۶۰ واحد فعال و ۳۰۷ واحد راکد است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید