Performancing Metrics

سوغات رئیسی برای بازار دلار/ پیش‌بینی قیمت دلار امروز | اتاق خبر
کد خبر: 458257
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1402 - 12:37
روز گذشته قیمت دلار در تهران کاهشی شد؛ فعالان اقتصادی روند قیمت دلار در بازار امروز دوشنبه 27 را چگونه پیش بینی کرده‌اند؟

 

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اقتصادنیوز، دیروز یکشنبه 26 شهریور ماه قیمت دلار در معاملات غیررسمی بازار ارز تهران کاهشی بود. اسکناس آمریکایی در بازار نیمه تعطیل روز‌های پایانی هفته گذشته، رشد قیمت قابل توجه را تجربه کرد و در پله‌های انتهایی کانال 49 هزار تومانی به نوسان پرداخت. اما با شروع بازار در صبح روز گذشته این افت قیمت جبران شد و نرخ دلار به نیمه‌های کانال مذکور بازگشت.

هر برگ از این اسکناس آمریکایی نخستین فعالیت خود در صبح روز گذشته را با حدود 150 تومان کاهش نسبت به نرخ پیشین در رقم 49 هزار و 700 تومان آغاز کرد. اما با عبور بازار از ساعات میانی خود، شیب نمودار قیمت این ارز بیشتر شد و در نهایت با حدود 270 تومان کاهش نسبت به نرخ هفته قبل در 49هزار و 600 تومان از حرکت ایستاد.

کاهش قیمت دلار در معاملات نقدی روز گذشته در حالی اتفاق افتاد که در شرایط کنونی در کنار خبر تبادل زندانیان و آزادسازی ارزهای بلوکه شده، خبر منفی افزایش تنش‌ها میان ایران و آمریکا، اعلام حفظ تحریم‌های موشکی ایران، بیانیه تروییکای اروپایی و حذف هشت مأمور آژانس از سوی ایران در بازار دست به دست می شود. 

روز گذشته روزنامه‌های دولتی هم به بهانه آزادسازی منابع ارزی تیترهای کاهشی برای بازار ارز را برجسته کرده‌اند. به‌عنوان‌مثال روزنامه ایران باتوجه‌به آزادسازی منابع ارزی ایران تیتر برگ‌ریزان دلار را انتخاب کرد و پیش‌بینی کرد باتوجه‌ به دسترسی بانک مرکزی به منابع ارزی آزاد شده و دست پرتر بازارساز قیمت دلار کاهش شدیدتری را تجربه کند.

در حال حاضر به عقیده فنی‌ها اگر در بازار دوشنبه اخبار منفی باشد و تبادل زندانیان شکل نگیرد، دلار هرات می‌تواند به بالای مرز مقاومت 49 هزار و 850 تومان برود. از نظر آن‌ها در صورت تثبیت بالای این مرز می‌توان گفت قیمت دلار به روند صعود برگشته است.

همچنین معامله‌گران در روز دوشنبه منتظر سفر رئیسی به نیویورک و سخنرانی رئیس جمهور هستند. به عقیده معامله‌گران اگر نتیجه سفر مثبت نباشد، می‌تواند بازار را نوسانی کند. بازار ارز  سال گذشته پس از سفر رئیسی به نیویورک، در بازه 10 روزه افزایش 1500 تومانی را تجربه کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید