Performancing Metrics

نحوه عرضه خودرو در سامانه یکپارچه تغییر می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 458538
تاریخ انتشار: 25 مهر 1402 - 09:52
بنا بر اعلام مسئولان وزارت صمت، قرار شده نوع جدیدی از نحوه عرضه خودرو در سامانه انجام شود تا در آن خودروساز بر اساس مازاد تولید عرضه محصولات را انجام دهد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  جهان صنعت نیوز، براساس اطلاعیه سامانه یکپارچه خودرو از دوشنبه ۲۴ تا پنج شنبه ۲۷ تخصیص خودرو از محل افزایش تولید و ظرفیتهای مازاد برخی خودروسازان از طریق سامانه یکپارچه آغاز شده است و متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت ۹ محصول شرکت های مدیران خودرو، کرمان موتور، خودروسازی ایلیا و سانیار موتور را انتخاب و ثبت نام کنند.

در همین ارتباط مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو گفته است: این نوع جدیدی از عرضه در سامانه است که در آن خودروساز بر اساس مازاد تولید خود می تواند خودرو عرضه کند. آغاز کار این روش عرضه جدید با چهار شرکت رقم خورده است.

 
 

منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت نیز در همین ارتباط می گوید: برای شفاف سازی فروش خودرو شرکت ها همچنان عرضه محصولات را در سامانه انجام می دهند به نحوی که قرار شده به تدریج با اعلام شرکت ها مازاد تولید در سامانه عرضه شود تا با سرعت پیدا کردن این موضوع عرضه محصولات افزایش یافته و شکاف قیمتی خودروها از کارخانه تا بازار برطرف شود.

وی در خصوص عرضه محصولات شرکت ایران خودرو و سایپا هم در سامانه گفت: این شرکت ها محصولات جدیدی دارند که قرار شده در سامانه به فروش برسانند. علاوه بر این باید سرعت تحویل تعهدات خود را نیز افزایش دهند.

با توجه به این اظهارات دیگر خبری از فروش های دستوری به شرکت ها نیست و آنها متناسب با تعهدات و مازاد تولید برنامه فروش خود را در سامانه یکپارچه اعلام می کنند تا مشتریان نسب به خرید خودروها اقدام کنند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید