Performancing Metrics

استاندار خراسان شمالی از دغدغه‌های صادرکنندگان گفت | اتاق خبر
کد خبر: 458737
تاریخ انتشار: 9 آبان 1402 - 09:06
استاندار خراسان شمالی در نشست با اعضای کانون کارآفرینان برتر استان، به بیان مطالبی درباره تعهدات ارزی صادرکنندگان، وضعیت راه ها و مالیات پرداخت.

 

 به گزارش اتاق خبر به نقل از عصر ایران :روزنامه خراسان شمالی نوشت: «استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به این که یکی از دغدغه های مهم صادرکنندگان و کارآفرینان، تعهدات ارزی است با مطرح شدن این موضوع در جلسه هیئت دولت و وزیر کشور، به زودی شاهد گشایش هایی در این زمینه خواهیم بود. وی افزود: در دو سال گذشته بیشترین تمرکز دولت بر ارتباط استان ها برای صادرات به کشورهای همسایه بود که می تواند گام مهمی برای افزایش صادرات تلقی شود.

دکتر محمدرضا حسین نژاد با اشاره به ضرورت برقراری عدالت مالیاتی که جزو دغدغه های مهم صادرکنندگان و کارآفرینان بود، اظهارکرد: بررسی دقیق تر موضوع مالیات در راستای شفافیت اظهار نامه ها باید انجام شود زیرا در مسیر افزایش تولید، افزایش مالیات توجیه ندارد. وی به یکی دیگر از دغدغه های کارآفرینان که حوزه توسعه راه هاست نیز اشاره ای کرد و افزود: راه به عنوان یکی از مهم ترین ارکان توسعه تلقی می‌شود که میانگین رشد و توسعه راه های روستایی استان در چند سال گذشته ۱۲ درصد بوده اما هم اکنون این آمار ۲ درصد افزایش یافته است.

او گفت: همچنین پروژه محور بجنورد به جنگل گلستان تا شهریور سال آینده در محدوده خراسان شمالی به اتمام می رسد. حسین نژاد توجه کانون کارآفرینان برتر به حوزه فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و اظهارکرد: در بخش فرهنگی، این کانون باید بتواند راهنمای خوبی برای مردم باشد و با یک حرکت حساب شده و درست، حلقه اتصال با بخش دولتی و مردم را رقم بزند. وی تحول در تولید و حمایت خاص از تولید کنندگان و صادرکنندگان را مورد توجه قرار داد و گفت: این اقدام توسط مجموعه کارآفرینان برتر می تواند انجام شود تا شاهد افزایش بازاریابی و اشتغال باشیم. استاندار خراسان شمالی بیان کرد: اصناف و شرکت ها تنها ۸ درصد مالیات را پرداخت می کنند و بیشترین بار بر دوش صنایع بزرگ است.

او گفت: با دستور کار کارشناسی شده، درصدد هستیم فشار روی تولید کنندگان و صادرکنندگان را کاهش دهیم. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی نیز حوزه تعهدات ارزی، بانکی و مالی را جزو مهم ترین دغدغه های کارآفرینان ذکر کرد و گفت: اقدامات ما در مسیر پیگیری و تسهیل امور خواهد بود. ناصر فخر موحدی افزود: یکی از اقدامات کارآفرینان برتر می تواند رسیدگی به واحد‌هایی باشد که با ظرفیت کامل کار نمی کنند که این مهم نقش موثری در افزایش صادرات خواهد داشت. وی ادامه داد: با توجه به پویایی مجموعه کارآفرینان، تفکر و تعمیق در پیگیری امور و ارائه راهکار خصوصیت بارز این مجموعه است که می تواند راهگشا بسیاری از موضوعات باشد.»

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید