Performancing Metrics

پایداری و آلودگی هوا هفته آینده نیز ادامه دارد | اتاق خبر
کد خبر: 459092
تاریخ انتشار: 14 آذر 1402 - 17:12
رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی سازمان هواشناسی کشور گفت که با وجود بارش‌های خفیف در روز پنجشنبه، هفته آینده نیز پایداری جو و آلودگی‌ هوا ادامه خواهد داشت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «صادق ضیائیان» درباره وضعیت جوی و آب و هوای کشور و میزان آلودگی‌هوا در روزهای آینده توضیح‌داد: سامانه خفیف بارشی از روز پنجشنبه در مناطقی از کشور فعال خواهد شد و بارش‌های پراکنده در شمال غرب کشور و ارتفاعات و شمال استان‌های تهران، البرز و گیلان رخ می‌دهد.

وی ادامه‌داد: با فعالیت این سامانه بارشی، مقداری از پایداری جو و آلودگی‌هوا در روز پنجشنبه کاسته خواهد شد.

ضیائیان یادآور شد: روزهای جمعه و هفته آینده باز هم جو پایدار است، اما روزهای یکشنبه و دوشنبه وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: هفته آینده نیز غلظت آلاینده‌های جوی و آلودگی‌هوا را در برخی روزها شاهد خواهیم بود، اما شدت آن کمتر از هفته جاری پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی سازمان هواشناسی کشور در ادامه به مضرات و آسیب‌های آلودگی‌ هوا اشاره و به کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، مدیریت منابع آلاینده، تأکید بر عدم تردد غیرضروری برای همه گروه‌ها، پرهیز از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، اتخاذ تدابیر مدیریتی لازم برای جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها تا حد بسیار ناسالم توصیه کرد.

ضیائیان گفت: آلاینده‌های جوی در صورت بروز واکنش‌های شیمیایی می‌تواند برای نمای ساختمان‌ها و عمر بناها آثار مخرب به بار آورد.

وی اضافه‌کرد: بارش باران در شرایط آلودگی‌هوا و ایجاد باران‌های اسیدی منجر به آسیب برای ساختمان‌ها خواهد شد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید