Performancing Metrics

آخرین وضعیت بازار طلا، سکه و ارز | دلار به کانال ۴۹ هزار تومان بازگشت؛ چرا سکه ثابت ماند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 459288
تاریخ انتشار: 29 آذر 1402 - 15:02
باوجود کاهش قیمت ارز در بازار و بازگشت قیمت دلار به کانال ۴۹ هزار تومان، اما قیمت طلا و سکه در بازار با ثبات نسبی همراه است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از همشهری آنلاین: محمد کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا، سکه و ارز، اظهار کرد: در چند روز گذشته قیمت جهانی طلا ثابت بود ولی امروز با اعلام شاخص های سیاسی و اقتصادی امریکا قیمت طلای جهانی با افزایش ۱۶ دلاری همراه شد و به ۲۰۲۰ دلار رسید.

وی افزود: قیمت ارز نیز از اواخر هفته گذشته سیر نزولی داشت و امروز به کانال ۴۹ هزار تومان کاهش یافته است؛ باتوجه به افزایش قیمت جهانی طلا و کاهش قیمت ارز در بازار داخلی، قیمت طلا و سکه تغییر چندانی نداشت و با ثبات نسبی همراه بوده است.

این فعال بازار، با تأکید براینکه قیمت ارز باتوجه به بهبود شرایط اقتصادی کشور و مدیریت توسط بانک مرکزی در روزهای اخیر کاهشی بوده است؛ تصریح کرد: طی دو هفته گذشته بازار با رکود همراه بوده است و باوجود نزدیک شدن شب یلدا برخلاف تصورات، بازار طلا رونقی نداشته است چراکه این مناسبت بیشتر به بازار خوراکی ها مربوط است.

وی با تأکید براینکه دادو ستدها در بازار سطح پایین است، ادامه داد: طلا الان حباب ندارد و حباب سکه بدون تغییر مانده و همان ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. ضمن اینکه قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، ۱۰ میلیون و ۶۲۵ هزار تومان و طلای ۱۸ عیار هر گرم ۲ میلیون و ۴۵۲ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر انس طلا در بازارهای جهانی ۲۰۴۱ دلار است.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید