Performancing Metrics

افزایش ۵۳۱۴ واحدی شاخص بورس | اتاق خبر
کد خبر: 459365
تاریخ انتشار: 9 دی 1402 - 15:26
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۵۳۱۴ واحد همراه شد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از آفتاب نیوز :بورس اوراق بهادار تهران اولین روز هفته را با روند رو به رشد آغاز کرد، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۵۳۱۴ واحد به رقم ۲ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۷۲۵ واحد رسید.

همچنین شاخص هم‌وزن امروز با افزایش ۴۳۵۸ واحد به رقم ۷۵۹ هزار و ۶۵۴ واحد رسید. ارزش روز بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۶۰۹ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۶.۷ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۸۶ هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۹۶۲ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز شدند، اما میزان افزایش شاخص‌ها کمتر از یک درصد بود، شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی امروز ۰.۲۴ درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن با ۰.۵۸ درصد افزایش همراه شدند.

شاخص آزاد شناور ۰.۲۸ درصد افزایش یافت. شاخص بازار اول بورس ۰.۲۳ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس ۰.۲۶ درصد رشد کرد.

امروز نماد‌های فولاد مبارکه، همراه اول، بانک صادرات، توسعه معادن غدیر، هلدینگ نفت و گاز، پتروشیمی تأمین و ایران‌خودرو به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نماد معدنی چادرملو بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل در پایان معاملات ۱۱۰ واحد رشد کرده و به رقم ۲۶ هزار و ۴۷۹ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به بیش از یک میلیون و ۴۵۴ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس ۳۹۴ هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از ۴.۸ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۲۳۷ هزار فقره معامله و به ارزش ۸ هزار و ۳۲۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های فرابورس امروز سبز شدند شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۴۲ درصد افزایش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۱۶ درصد رشد کردند. شاخص بازار اول فرابورس ۱.۰۱ درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم فرابورس ۰.۱۹ درصد افزایش یافت.

امروز نماد‌های ایران‌خودرو دیزل، فولاد هرمزگان، مسکن پردیس، کشتیرانی دریای خزر، گلدیران و بانک سامان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشتند و نماد بیمه پاسارگاد بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته است.

به گفته مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران تا پایان سال قرار است ۵ شرکت جدید وارد بورس شوند که یک شرکت در حوزه هلدینگ پتروشیمی و یک شرکت بزرگ فولادی خواهد بود.

همچنین امسال بزرگ‌ترین انتشار اوراق برای تأمین مالی یک شرکت بورسی به ارزش هزار میلیارد تومان در بورس انجام شد و شرکت‌ها می‌توانند با انتشار انواع اوراق و عرضه اولیه و نیز افزایش شناوری اوراق و چشم‌پوشی از حق‌تقدم‌ها به تأمین مالی بازار سرمایه و اجرای پروژه‌های توسعه‌ای خود اقدام نمایند.

 
 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید