Performancing Metrics

بیانیه جمعی از اصلاح‌طلبان و تحول‌خواهان حامی دولت سیزدهم درباره شهادت رئیسی | اتاق خبر
کد خبر: 460336
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1403 - 22:44
کنشگران اصلاح‌طلب و تحول‌خواه حامی دولت مردمی با صدور بیانیه‌ای، شهادت آیت‌الله رئیسی را تسلیت گفتند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا،متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

وَالْمُوفُونَ بِعَهْدِهِمْ إِذَا عَاهَدُوا وَالصَّابِرِینَ فِی الْبَأْسَاءِ وَالضَّرَّاءِ وَحِینَ الْبَأْسِ أُولَٰئِکَ الَّذِینَ صَدَقُوا وَأُولَٰئِکَ هُمُ الْمُتَّقُونَ/ بقره- ۱۷۷

حادثه تلخ سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور عزیز، وزیر امور خارجه پرتلاش، امام‌جمعه محبوب تبریز، استاندار پرتلاش آذربایجان شرقی و سایر همراهان، کشورمان را در اندوه و غم فرو برده است. اکنون اما شهید بزرگوار آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، رییس‌جمهور خستگی‌ناپذیر ایران بعد از بدرقه میلیونی ایرانیان، در جوار امام رئوف آرام گرفته و به واسطه وفاداری و صبر و صداقت از خوان پربرکت رحمت الهی برخوردار شده است.

رئیس‌جمهوری که در کمتر از سه سال توانست ضمن وفای به عهدی که با مردم بسته بود، استانداردهای مردم‌داری و تلاش و همت برای حل مشکلات کشور را ارتقا داده و به معنای واقعی کلمه رئیس‌جمهوری برای همه ملت ایران در اقصی نقاط کشور باشد. او که در رقابت‌های انتخاباتی برخلاف بسیاری دیگر مسیر اتهام‌زنی و تخریب را نپیمود و به نماد اخلاق و صبر بدل شد. نه از قدرت و جایگاهش برای تضعیف و کنایه به مخالفان استفاده کرد و نه با بهانه‌جویی و مقصر جلوه‌دادن دولت‌های قبل، از مسئولیت شانه خالی کرد.

برخلاف برخی مدیران سابق، با فساد حامیان خود و دولتیان هم مماشات نکرد و خط قرمز او نه کابینه‌اش که منافع مردم بود. هر چند امروز او در میان ما نیست اما مسیری که با عبور از قبیله‌گرایی‌های سیاسی مرسوم، برای خدمت به همه ایرانیان گشود به عنوان یادگار ارزشمند او پیش روی مدیران کشور باقی مانده است.

بدون‌شک نمی‌توان از دستاوردهای دولت سیزدهم سخن گفت و از سکان‌دار شایسته سیاست خارجی ایران در این سال‌ها غافل شد. شهید امیرعبداللهیان با هوشمندی توانست از دوگانه‌سازی‌های کاذبی که در سیاست خارجی کشور شکل گرفته بود، عبور کند و منافع ملی ایران را با هنرمندی در «میدان دیپلماسی» منطقه‌ای و جهانی دنبال نماید. در الگویی که امیرعبداللهیان دنبال می‌کرد تعارضی بین تعمیق روابط با همسایگان، حمایت از جبهه مقاومت و دیپلماسی عزتمندانه ملی وجود نداشت. او با دانش آکادمیک و تجربه حاصل از سال‌ها فعالیت دیپلماتیک در بدنه وزارت خارجه توانست بهترین وزیر خارجه تاریخ ایران باشد و هم زبان گویای کودکان مظلوم غزه و در عین حال از پتانسیل جهانی گفتمان مقاومت برای رساندن پیام صلح و دوستی ایرانیان بهره بگیرد.

ما به عنوان جمعی از کنشگران اصلاح‌طلب و تحول‌خواه حامی رییس جمهور شهید در انتخابات ۱۴۰۰، امروز به تصمیم سه سال قبل خود برای رای به ایشان افتخار می‌کنیم و ضمن تسلیت به مقام معظم رهبری و اعلام همدردی با مردم داغدار ایران، این امید را داریم که رئیس‌جمهور بعدی، هر که باشد مشی و مرام او را در بی‌توجهی به تخریب‌ها و تهمت‌های حسودان و معاندان و تلاش صادقانه برای بهبود معیشت و رفاه مردم دنبال نماید.

یقین داریم مردم قدرشناس ایران در رای به جانشین آن شهید مظلوم، میزان نزدیکی و دوری هر یک از نامزدها را به برنامه راهبردی «دولت مردمی، ایران قوی» در نظر خواهند داشت.

به پایان آمد این دفتر، حکایت همچنان باقی

به صد دفتر نشاید گفت شرح حال مشتاقی»

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید