Performancing Metrics

هشدار قرمز به مازندران/ سیل در راه است | اتاق خبر
کد خبر: 460797
تاریخ انتشار: 28 خرداد 1403 - 23:45
احمد اسدی معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی اداره کل هواشناسی مازندران با بیان اینکه فردا سه شنبه ۲۹ خرداد، شاهد افزایش دما در استان هستیم اظهار داشت: در ساعات بعدازظهر و شب در ارتفاعات مرکزی و غربی استان رگبار و رعدوبرق و وزش باد داریم.

معاون هواشناسی مازندران افزود: از چهارشنبه تا شنبه نیز آسمان استان صاف تا نیمه ابری و در بعدازظهر و شب با افزایش ابر و در مناطق ساحلی و جلگه‌ای احتمال رگبار و رعدوبرق و وزش باد خواهد بود.

کارشناس هواشناسی مازندران اظهار کرد: صدور هشدار سطح زرد در استان را داریم و تا 31 خرداد با رگبار متناوب باران و رعدوبرق پراکنده و وزش باد و در مناطق کوهستانی با احتمال تگرگ، هوا پیش بینی می‌شود.

وی با پیش بینی وضع هوای استان مازندران براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه های پیـش یابـی هواشناسـی، تا سه شنبه هوا استان را صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و در بعدازظهر و اوایل شب با افزایش ابر، در ارتفاعات نیمه غربی استان با رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد پیش بینی کرد و اعلام کرد: از چهار‌شنبه  تا شنبه در مناطق ساحلی و جلگه‌ای هوای صاف تا نیمه ابری در ساعات بعدازظهر و اوایل شب با افزایش ابر، وزش باد و در نیمه غربی استان با رگبار و رعدوبرق پراکنده روبرو هستیم.

اسدی گفت:  در اثر عبور جریانات آبگرفتگی، احتمال وقوع سیلاب نقطه‌ای و محلی، ریزش سنگ و پر آب شدن رودخانه‌ها و اختلال در تردد جاده‌ها و محور‌های کوهستانی پیش بینی می‌شود.

 

وی از مردم و مسافران خواست در حاشیه و بستر رودخانه‌ها، مسیل‌ها و مناطق مرتفع استان توقف و اسکان نکنند.

معاون هواشناسی مازندران به دامداران نیز توصیه کرد از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع خودداری کنند.اسدی از کوهنوردان خواست از فعالیت‌های کوهنوردی پرهیز کنند.

 
 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید