اتاق ایران بهشت بازنشستگان صداو سیما | اتاق خبر
کد خبر: 5978
تاریخ انتشار: 30 شهریور 1390 - 10:29

110نفر از كارمندان اتاق بازرگاني اخراج مي‌شوند. خبر تعديل نيرو در اتاق بازرگاني ايران در حالتي كه بسياري منتظر خبر تعديل نيرو در وزارتخانه‌هاي تازه‌تاسيس هستند بسيار جالب به‌نظر مي‌آيد.

اتاق نیوز ـ گفته مي‌شود كه اتاق بازرگاني ايران درپي كاهش هزينه‌هاي خود است و در اين ميان اولين چيزي كه براي اين كاهش هزينه مدنظر قرار گرفته، كاهش نيروهاي اتاق است اما خبر تعديل نيرو در اتاق و نامه‌اي كه طي آن 110 نفر از نيروهاي اتاق تا پايان ماه جاري بايد،‌مراحل تصفيه خود را به انجام برسانند واكنش كارمندان اتاق را در قالب تحصن به‌دنبال داشت تا جايي كه محمد نهاونديان رئيس اتاق ايران را مجبور كرد تا با حضور در ميان كارمندان متحصن، از نامه اتاق خطاب به كارمندان تعديلي عقب‌نشيني كرده و اعلام كند در ابلاغ اين نامه به نيروهاي اتاق اشتباهي صورت گرفته است اما ماجرا به همين جا ختم نمي‌شود. ليست اعلامي به حدي عجيب است كه اشتباه يك كارمند براي اعلام 110 نام اشتباه، منطقي به‌نظر نمي‌رسد از جمله آنكه نام تمامي 20 نيروي واحد روابط عمومي اين اتاق به غير از رياست آن كه اتفاقا در دست يكي از مجريان صدا و سيما مي‌باشد، در اين ليست مشاهده مي‌شود.

همچنين گفته شده است كه در اين ليست نام بسياري از نيروهايي به چشم مي‌خورد كه به‌نوعي در زمان علينقي خاموشي رئيس اسبق اتاق بازرگاني تهران، به‌نوعي از وي كمكي دريافت كرده يا از نزديكان او محسوب مي‌شده‌اند. در اين ميان، نيروهاي اتاق بيش از پيش از عملكرد محمد نهاونديان ابراز نارضايتي مي‌كنند. آنها مي‌گويند نوع عملكرد او، هزينه‌هاي اتاق را افزايش داده است و حال مي‌خواهند با تعديل ما، اين هزينه‌ها را جبران كنند.

گفته مي‌شود در زمان رياست 4 ساله نهاونديان در دور ششم اتاق بازرگاني، وي پس از رسيدن به رياست اتاق، حدود 150 تا 200 نفر نيرو را به بدنه اتاق تزريق كرده است كه بيشتر آنها از اطرافيان وي يا نيروها و بازنشستگاني هستند كه در محل‌هاي سابق كار نهاونديان مانند مركز مطالعات جهاني شدن و صدا‌و‌سيما فعاليت داشته‌اند تا جايي كه گفته مي‌شود كه اتاق به بهشت بازنشستگان صدا وسيما مبدل شده است و حال كارمندان قديمي اتاق از اين مورد شاكي‌اند كه چرا به‌جاي اين نيروها، بايد آنها كه سال‌ها در بدنه اتاق فعاليت كرده‌اند، تعديل شوند اما تامين مخارج برخي تشكل‌ها كه وابستگي خاصي به اتاق ندارند يا برخي خرج‌ها براي بازسازي اتاق نيز از جمله مواردي است كه گفته مي‌شود هزينه اداره اتاق را بالا برده است .

اما نيروهاي اتاق اين ضعف‌ها را ضعف مديريتي اتاق و نه ضعف عملكرد نيروها مي‌دانند و خواستار آن هستند كه يكي به آنها پاسخ دهد كه چرا يك مدير اشتباه مي‌كند اما يك كارمند ساده كه تنها ممر درآمدش، كارش محسوب مي‌شود، اخراج مي‌شود تا همه ضعف‌هاي مديريتي،‌ پرده‌پوشي شود. اما آخرين خبرها از اتاق نيز حاكي از آن است كه پس از انحلال غير رسمي واحد خبر و روابط عمومي در اتاق بازرگاني ايران، ليست جديد اخراجي‌ها به تاييد محمد نهاونديان،رئيس اتاق بازرگاني ايران رسيد اين درحالي است كه نهاونديان روز دوشنبه در جمع كارمندان اتاق بازرگاني حضور پيدا كرده و اعلام كرده است كه «اخراج كارمندان اشتباهي بوده است و من جبران خواهم كرد.»

منبع: تهران امروز

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید