جهت افزایش قیمت نان منافع کشاورز و مصرف کننده مد نظر قرارگیرد | اتاق خبر
کد خبر: 63948
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1393 - 14:55

اتاق نیوز- افزایش قیمت نان که با اجرای فاز دوم هدفمندی در دستور کار دولت قرار گرفت؛ به اواخر ماه جاری موکول شده است اما چندی پیش یک مقام مسئول در کمیته های کارشناسی ستاد هدفمندی یارانه ها، از وجود دو سناریو در دولت به منظور افزایش قیمت نان خبر داد.به گفته وی  اولین سناریو این است که قیمت نان افزایش یابد و در مقابل، دولت به مردم یارانه نقدی پرداخت کند.سناریوی دوم این است که دولت یارانه را به گندم و آرد اختصاص دهد و بنابراین، قیمت نان گران نشود. اسدالله اکرم کارشناس کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اتاق نیوز به بیان دیدگاه های خود در این خصوص پرداخت و گفت: چنانچه افزایش قیمت نان به گونه ایی باشد که به قشر ضعیف جامعه آسیب نرسد؛می تواند کنترل کننده مصرف بهینه باشد.اما اگر صرفا به مصرف کننده پرداخته و کشاورزان را مد نظر قرار ندهیم در چنین شرایطی با توجه به وجود واسطه ها که میزان سود کشاورزان را کاهش می دهند؛کشاورزان ضرر خواهند کرد.اما چنانچه این افزایش قیمت شامل حال کشاورزان هم شود کشاورز قدرت اقتصادی بیشتری پیدا می کند تا با تهیه ابزار و ماشین آلات کشاورزی سطح زیر کشت را افزایش داده و محصول بهتری به عمل بیاورد.

وی ادامه داد:کسانی که نان زیادی مصرف می کنند  و نیز تولید کنندگان گندم عموما از قشر ضعیف جامعه هستند؛بنابر این باید خط وسطی در نظر گرفته شود تا هر دو قشر امکان تامین معاش روزمره خود را داشته باشند.

اسدالله اکرم  با اشاره به وجود واسطه ها در این حوزه گفت: باید دست واسطه ها را به اندازه ایی کوتاه کنیم که فقط توان حسن انجام کار را داشته باشند و امکان سوء استفاده برایشان وجود نداشته باشد.اگر واسطه گر ما یک واسطه گر منطقی باشد؛کل محصول را از کشاورز به قیمت مناسب خریداری کرده و یک مبلغ حق العملکاری می گیرد و محصول را در میدان عرضه می کند .اما متاسفانه اکثر واسطه گران بیش از حق خود سود می برند و این باعث می شود هم تولید کننده و هم مصرف کننده ضعیف باقی بمانند.پس این حلقه واسطه باید از بین برود.

وی راهکاری هم برای کوتاه کردن دست واسطه ها ارایه کرد و گفت: باید صنف تولید کننده تشکیل دهیم تا خود گندمکاران در قالب تعاونی ها یا سندیکاهای تهیه و تولید، تصمیم بگیرند  محصولات خود را چگونه و با چه قیمتی به فروش برسانند.خودشان مسیر از تولید تا مصرف راپوشش دهند.البته این مسیر ممکن است دو قسمت شود؛یک بار از تولید تا حفظ و نگهداری و سیلو ها و یک بار هم از سیلو ها تا آسیاب و رسیدن به دست نانوایی ها. اگر خود کشاورزان بر امور کلی خودشان تصمیم گیرنده و مجری باشند؛بهترین وضعیت ممکن برای تولید کننده و مصرف کننده به وجود می آید و هیچ یک ضرر نخواهند کرد.

باید دست واسطه ها را کوتاه کرد

به گزارش اتاق نیوز این کارشناس کشاورزی با اشاره به پایین بودن کیفیت نان گفت:نان قوت غالب ایرانی هاست و همه ما هر روز مقداری نان مصرف می کنیم .بنابر این نانوایی ها خیالشان راحت است نان را با هر کیفیتی ارایه کنند مردم ناگریز از خرید آن هستند.از سوی دیگر واسطه ها در این قسمت هم دخیل اند. یک نفر نانوایی را تاسیس می کنند و اجاره می دهد.نفر دوم هم آن را به نفرسوم  وچهارم اجاره می دهد .نفر چهارم برای این که هم بتواند از عهده کرایه نانوایی برآید و  هم هزینه زندگی خود را تامین کند؛بایستی از کیفیت نان بزند.یکی از راه های کاهش کیفیت هم این است که چانه نان در صبح که متقاضی نان بیشتر است کمتر از ظهر بوده و چانه نان عصر نیز به دلیل افزایش تقاضا دوباره کم می شود.

وی مهم ترین دلیل عدم کیفیت نان را عدم نظارت مسئولان مربوطه برشمرد و اظهار داشت:نظارت مسئولان نباید به ساعت های اداری محدود شود بلکه در تمام ساعات باید بر کار نانوایی ها نظارت و سرکشی کنند .همچنین مردم هم باید خودشان را موظف بدانند تا با مشاهده تخلف در این زمینه آن را به مسئولان ارجاع دهند.

تعداد نانوایی ها کم است

اکرم با تاکید بر این که عدم نظارت کافی مهم ترین مشکل نانوایی هاست ؛تصریح کرد: کم بودن تعداد نانوایی ها مشکل دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.چنانچه تعداد نانوایی ها را افزایش دهیم رقابت بین کسانی که به دنبال ارایه نان خوب به مردم هستند کم کم نانوایی هایی را که فقط به دنبال سود بیشتر با ارایه کیفیت پایین هستند را از میدان به درمی کند.

وی ادامه داد: با توجه به نیروی انسانی که جویای کار و حرفه هستند می توان با ایجاد مراکز آموزشی در این زمینه  و پرورش افراد متخصص از آن ها در پخت نان استفاده کرد. حتی اگر این افراد آموزش دیده نانوا هم نشود می توانند به عنوان یک ناظر مطلع فعالیت کنند.بنابر این باید آموزش را در الویت قرار دهیم .مردم را با حق و حقوقشان آشنا کنیم و نظارت ها را تقویت کنیم .با انجام این کارها جلوی میلیون ها تومان ضرر گرفته می شود .

کیفیت آرد تولیدی پایین است

به گزارش اتاق نیوز وی پایین بودن کیفیت آرد تولیدی را از دیگر مشکلات دانست و خاطر نشان کرد:تا زمانی که آرد حاصل از گندم کیفیت پایینی داشته باشد فرقی نمی کند که نان سنتی باشد یا صنعتی.در هر حال نان خوبی تولید نخواهد شد.گندم های ما از بعد کیفیت نانوایی یا ضعیف اند یا متوسط باید تلاش کنیم گندم قوی تولید کنیم تا این گندم با گندم های ضعیف و متوسط ترکیب شود و برای هر نان آرد مناسب خودش استفاده شود. در این صورت تا حد زیادی مساله کیفیت نان حل می شود.الان می بینیم که به نانوایی سنگکی آرد بربری داده اند در حالی که قبلا این گونه نبود.

اکرم در خصوص ناظران بر نانوایی ها هم گفت: کسانی که به عنوان ناظر بر نانوایی ها فعالیت می کنند خودشان باید نانوا بوده و اطلاعات کاملی در خصوص پخت نان داشته باشند تا بتوانند اشکالات نان را تشخیص دهند .کسانی که در نانوایی ها کار می کنند هم باید آموزش های لازم را دیده باشند تا بتوانند نان خوبی پخت کنند.

این کارشناس از کمبود سیلو خبر داد و گفت: در زمانی که بیشترین میزان درو گندم را داریم با تعداد کم سیلو ها مواجه می شویم. همه حجم تولید گندم طی یک تا دو ماه وارد سیلو ها می شود تا در مدت 12 ماه استفاده شود.بنابر این در ماه های آخر سیلو ها خالی اند و در موقع برداشت پر.علاوه بر این  سیلو ها نیاز به نظافت دارند که خود این موضوع یک توقف ایجاد می کند تا گندم ها وارد سیلو ها شوند.

وی افزود:نان کشور در زمینه مسائل آموزشی ،نظارتی و کنترل و مدیریت آردها نیاز به ساماندهی دارد. انجام این اقدام ها در بالابردن کیفیت نان از نظر کمی و کیفی بسیار تاثیر گذار است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید