افزایش قیمت اعمال شده در کالاها غیرمنطقی است | اتاق خبر
کد خبر: 71368
تاریخ انتشار: 18 مرداد 1393 - 12:07
   
رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران تاکید کرد: اکثر کالاهای موجود در بازار از سال گذشته وارد شده و هر نوع افزایش قیمتی در حال حاضر غیر منطقی است.

قاسم علی حسنی در گفت‌وگو با ایسنااظهار کرد: چندی پیش چندین نمایندگی خارجی چای در ایران و چندین شرکت واردکننده چای اقدام به افزایش قیمت کردند و حدود 2500تومان در هر کیلو افزایش قیمت داشتند و این در حالی است که کالاهای موجود در انبار مربوط به زمانی است که هنوز ارز گران نشده بود.

وی با بیان این‌که مصرف سالیانه چای در کشور حدود 120 هزار تن است گفت: حدود 10 تا 15 هزار تن تولید داخلی چای داریم و بقیه وارداتی است.

وی با بیان این‌که چای برداشت بهاره بهترین کیفیت را دارد، اظهار کرد: ذائقه مردم به سمت چای‌های خارجی گرایش دارد چون فرآوری شده و رنگ و عطر خاصی به آن اضافه می‌شود، این درحالی است که این موضوع ضررهایی به همراه داشته و اداره استاندارد و غذا و دارو باید به آن رسیدگی کند.

حسنی در عین حال بیان کرد: چای ایرانی بیشتر به کشورهای عراق، ترکیه، سومالی و هند صادر می‌شود و بیشتر صادرات ما به کشور هند صورت می‌گیرد .

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران در بخشی از سخنان خود گفت: همچنین برنج هندی حدود 100 تا 250 تومان در هر کیلو افزایش قیمت یافت و این افزایش از یکم مرداد اعمال شد، در حال حاضر هر کیلو برنج هندی 2800 تا 5000تومان به فروش می‌رسد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید