افزایش ظرفیت تولید یک‌سوم رشد تقاضای برق بود | اتاق خبر
کد خبر: 72036
تاریخ انتشار: 21 مرداد 1393 - 14:07
   
وزیرنیرو با تاکید بر این‌که تابستان امسال را در حالی که نیاز به 5600 مگاوات ظرفیت جدید متناسب با افزایش تقاضا داشتیم با رشد 2000 مگاواتی ظرفیت مدیریت کردیم، گفت: مدیریت مصرف بزرگترین کاری بود که امسال سازماندهی شد.

ایسنا- حمید چیت‌چیان شب گذشته در جمع خبرنگاران با تاکید بر اهمیت رسانه‌ها و نقش آن ها در فرهنگ سازی تاکید کرد: تابستان سختی را می گذرانیم. تمام تابستان‌ها برای صنعت آب و برق حساس و دشوار هستند چرا که پیک مصرف دراین فصل صورت می گیرد.

وی افزود: در سال 93 با توجه به شرایط سخت تری که وزارت نیرو داشت به دلیل شرایط اقتصادی وضعیت ویژه‌ای را پشت سر می گذاریم. به خاطر شرایط اقتصادی در دو سه سال گذشته صنعت برق از نظر میزان سرمایه‌گذاری دچار عقب افتادگی کاملا محسوس است.

وزیر نیرو با تاکید بر این‌که از ابتدای سال تاکنون مصرف برق بیش از هشت درصد افزایش پیدا کرده گفت: با حساب سرانگشتی می بینیم که با در نظر گرفتن 700 هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی در سال گذشته، برای هشت درصد رشد نیاز به 5600 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی هست درحالی که حداکثر ظرفیت در دست احداث 3800 مگاوات بوده که با تلاش فراوان توانستیم 2000 مگاوات از آن را به بهره برداری برسانیم.

چیت‌چیان با تاکید بر این‌که همکاران ما در صنعت برق توانسته اند با افزایش 2000 مگاوات ظرفیت پاسخگوی رشد هشت درصدی نیاز باشند، گفت: با تک تک کارخانه‌ها تماس گرفته شده و از آن‌ها درخواست کردیم که کارهایی چون اورهال در روزهای گرم تابستان که مصرف برق افزایش پیدا می کند انجام دهند همچنین از طریق دیگر اقدامات صورت گرفته تا بیستم مرداد ماه ما توانستیم بدون مشکل پشت سر بگذاریم و ان‌شاءالله در روزهای آینده مشکلی نخواهیم داشت.

وی با تاکید بر این‌که 12 شهر بزرگ دچا تنش آبی بودند گفت: میزان مصرف در این شهرها مطابق با منابع آبی بوده به گونه‌ای با گرم تر شدن هوا و بروز حادثه دچار کمبود آب می شدیم اما با پیگیری‌های لحظه‌ای و اقدامات صورت گرفته هفت شهر از 12 شهر مذکور از وضعیت اضطراری خارج شدند.

وزیر نیرو با تاکید بر این‌که سه شهر نیز در وضعیت زرد و دو شهر کرمان و اصفهان در وضعیت قرمز قرار داشتند گفت: با تلاش شبانه روزی همکاران توانستیم پاسخگوی نیاز باشیم اما همچنان نگرانی‌هایی باقی است و تلاش می کنیم تا در سال‌های آینده شرایطی بهتر از امسال و سال‌های گذشته داشته باشیم.

چیت‌چیان با تاکید بر این‌که مدیریت مصرف بزرگترین کاری بود که در سال جاری توانستیم سازماندهی کنیم گفت: نه این که سال‌های گذشته مدیریت مصرف انجام نشده باشد بلکه امسال نیاز بیشتری به این کار داشتیم و تلاش بیشتری نیز کردیم. البته مدیریت مصرف بدون همکاری مردم امکان پذیر نبود.

 

 
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید