سیاست اوپک علیه ایران نیست | اتاق خبر
کد خبر: 90597
تاریخ انتشار: 5 بهمن 1393 - 14:28
دبیرکل اوپک گفت اگر این سازمان در نوامبر تولید نفت خود را کاهش می‌داد برای افزایش قیمت‌ها فایده نداشت زیرا تولیدکنندگان خارج از اوپک تولید خود را افزایش می‌دادند....
دبیرکل اوپک گفت اگر این سازمان در نوامبر تولید نفت خود را کاهش می‌داد برای افزایش قیمت‌ها فایده نداشت زیرا تولیدکنندگان خارج از اوپک تولید خود را افزایش می‌دادند.
به گزارش رویترز، عبدالله البدری دبیرکل اوپک در اجلاس جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گفت:اگر ما در ماه نوامبر تولید خود را کاهش می‌دادیم، مجبور بودیم که مجددا این کار را انجام دهیم در شرایطی که تولیدکنندگان خارج از اوپک تولید خود را افزایش می دادند. البدری افزود: اوپک در صورت کاهش تولید هم سهم بازار خود را از دست میداد و هم با کاهش قیمت مواجه بود. البدری افزود: همه به ما می‌گویند که تولید خود را کاهش دهید، اما من یک سوال از شما می‌پرسم، آیا ما هزینه تولید بیشتری داریم یا تولیدکنندگان خارج از اوپک؟ بیایید ابتدا نفت با هزینه کمتر را تولید کنیم و سپس سراغ نفت‌های پر هزینه تر برویم. به گزارش اتاق نیوز به نقل از ایسنا، وی افزود: قیمت‌ها در آینده احیا خواهد شد. من این مساله را سه تا چهار بار در زندگی‌ام مشاهده کرده ام. البدری افزود:‌ سیاست اوپک علیه روسیه، ایران یا آمریکا نیست. این سخنان در شرایطی است که شرکتهای بزرگ نفتی جهان در اجلاس داووس هشدار دادند که انفعال اوپک در زمینه قیمت نفت به کاهش شدید عرضه در آینده و افزایش شدید قیمتها منجر خواهد شد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید