رئیس اتاق تهران :در اتاق بازرگانی گروه نداریم | اتاق خبر
کد خبر: 91939
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1393 - 13:47
یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق تهران در پاسخ به این سوال که نماینده مطلوب از نظر طیف شما چه نماینده‌ای است؟ بیان کرد: نماینده مطلوب، نماینده‌ای است که در اتاق بازرگانی مل...
یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق تهران در پاسخ به این سوال که نماینده مطلوب از نظر طیف شما چه نماینده‌ای است؟ بیان کرد: نماینده مطلوب، نماینده‌ای است که در اتاق بازرگانی ملی فکر کند.
اتاق نیوز- وی ادامه داد: اتاق بازرگانی محلی است که در آن مسائل ملی کشور در حوزه اقتصاد پر رنگ است، بنابراین در چنین فضایی باید بینش و دیدگاه ملی وجود داشته باشد. آل اسحاق با تاکید بر اینکه اتاق مطلوب اتاقی است که در آن منافع شخصی در راس امور و ملاک اصلی نمایندگان بخش خصوصی نباشد، اظهار کرد: بلکه در یک اتاق مطلوب باید منافع ملت و اقتصاد کشور مطرح باشد. همچنین اطلاعات و توان شناخت مسائل اقتصادی چه در حوزه‌های داخلی و چه در حوزه‌های خارجی باید در اتاق بازرگانی و در بین اعضا وجود داشته باشد. رئیس اتاق تهران با اشاره به اینکه در اتاق مطلوب باید تسلط نمایندگان به مبانی اقتصادی چه از لحاظ تجربی و چه از لحاظ علمی در سطح ملی دیده شود، گفت: تجربیات و دانش مربوطه در این حوزه‌ها باید در یک نماینده مطلوب دیده شود. به گفته وی، نماینده مطلوب، نماینده‌ای است که قدرت تعامل داشته باشد و در چالش‌ها و مباحث اقتصادی توان تحمل و بیان نظرات موافق و مخالف را داشته باشد. آل‌اسحاق با بیان اینکه یک نماینده مطلوب باید بتواند در کار تیمی و جمعی فعالیت داشته باشد، بیان کرد:  و در ‌‌نهایت باید بتواند در مسیر وظایف اتاق که شامل مشورت دادن به روئسای قوا و فعالان اقتصادی و پشتیبانی اقتصادی است ایفای نقش کند. رئیس اتاق تهران با تاکید بر اینکه نماینده مطلوب نماینده‌ای است که بتواند برای اتاق وقت بگذارد، بیان کرد: به این معنی که قسمتی از وقت خود را برای حضور موثر در اتاق، جلسات هیات نمایندگان و کمیسیون‌های آن اختصاص دهد. وی در پایان در پاسخ به این سوال که برنامه گروه مجمع فعالان توسعه برای رساندن اتاق به جایگاه شایسته چیست؟ گفت: ما در اتاق گروه نداریم، همهٔ گروه‌های موجود در اتاق، عضو گروه ما هستند، گروه‌ها همگی یکی است و همه افرادی که دارای این خصوصیات هستند در یک گروه واحد اتاق بازرگانی قرار دارند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید