اخذ مالیات از صادرات مواد معدنی، معادن را تعطیل می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 91976
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1393 - 12:05
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان گفت: در مجلس مصوبه‌ای به تصویب رسیده که براساس آن معادنی که صادرات مواد معدنی دارند، باید مالیات بپردازند که این موضوع غیر...
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان گفت: در مجلس مصوبه‌ای به تصویب رسیده که براساس آن معادنی که صادرات مواد معدنی دارند، باید مالیات بپردازند که این موضوع غیر معقول به نظر می‌رسد.
بیژن پناهی‌زاده در خصوص اخذ مالیات از صادرات مواد معدنی اظهار داشت: در مجلس مصوبه‌ای به تصویب رسیده که بر اساس آن معادنی که صادرات مواد معدنی دارند باید مالیات بپردازند. رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان افزود: در واقع قصد مجلس کمک به بخش تولید بود، ولی متاسفانه در این مصوبه تمام فعالان حوزه معدن در صورت صادرات باید مالیات بپردازند. وی ادامه داد: این مسئله غیرمعقول به نظر می‌رسد، چرا که با این مصوبه بخش معدن کشور را در حوزه صادرات تحریم کرده‌ایم. پناهی‌زاده تصریح کرد: این مصوبه در جهت حمایت از تولید نبوده، بلکه به ضرر معدنکاران است و باید مورد بازنگری قرار گیرد. لازم است وزارت صنعت متوجه عواقب این مسئله قرار گیرد، زیرا بسیاری از معادن ما کوچک هستند و از نظر اقتصادی صرفه فرآوری کردن را ندارند، از این رو باید صادرات را انجام دهند که این مصوبه موجب می‌شود این معادن تعطیل شوند. وی اظهار داشت: مجلس نباید این مصوبه را برای تمام مواد معدنی در نظر می‌گرفت و محدودیت مذکور را باید برای تنها چند ماده معدنی ایجاد می‌کرد. به اعتقاد پناهی‌زاده؛ نتیجه اخذ مالیات از صادرات مواد معدنی تنها موجب تعطیلی معادن خواهد شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید