افزایش نقدی سرمایه بانک‌های دولتی با جدیت پیگیری می‌‌شود/ تجدید ارزیابی دارایی‌ها کارآمد نیست | اتاق خبر
کد خبر: 92110
تاریخ انتشار: 25 بهمن 1393 - 12:27
 مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بانک مرکزی افزایش نقدی سرمایه بانک‌های دولتی به‌ویژه بانک‌های تخصصی است، گفت: یکی از پیشنهادات هفتگی
 مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بانک مرکزی افزایش نقدی سرمایه بانک‌های دولتی به‌ویژه بانک‌های تخصصی است، گفت: یکی از پیشنهادات هفتگی ما به مسئولان افزایش سرمایه نقدی بانک‌های دولتی است.
سید علی اصغر میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس- با بیان اینکه سرمایه بانک‌ها باید به صورت نقدی افزایش یابد و روش‌هایی مثل واگذاری بنگاه به بانک و تجدید ارزیابی دارایی‌ها کارآمد نیست، اظهارداشت: یکی از برنامه‌های ما در بانک مرکزی افزایش نقدی سرمایه بانک‌هاست زیرا با توجه به بزرگ شدن حجم اقتصاد، قطعا سرمایه بانک‌ها هم باید افزایش یابد. مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: این افزایش سرمایه در بانک‌های دولتی با جدیت پیگیری می‌شود و خوشبختانه در لایحه حمایت از تولید دیده شده و امیدواریم عملیاتی شود. میر محمد صادقی ادامه داد: اینکه چه روشی برای افزایش سرمایه بانک‌های دولتی در نظر گرفته شود، جزو وظایف و اختیارات دولت است اما یکی از پیشنهادات هفتگی ما به مسئولان افزایش سرمایه نقدی بانک‌های دولتی است. وی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی از هر روشی که منتج به افزایش سرمایه نقدی بانک‌ها شود استقبال می‌کند، گفت: از دیدگاه‌های بانک مرکزی توانمند‌سازی بانک‌های به ویژه بانک‌های توسعه‌ای مانند کشاورزی توسعه صادرات و صنعت و معدن است و قطعا یکی از ابزارهای توانمند سازی آنها افزایش سرمایه نقدی است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید