افزایش نرخ سوخت کامیون ها اثر تورمی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 92317
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1393 - 12:04
 عضو کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران گفت: برای جلوگیری از قاچاق سوخت باید قیمت گازوئیل ر ابه قیمت فوب خلیج فارس(لیتری ۲ هزار تومان) برسانیم و در ازای آن به حمل و
 عضو کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران گفت: برای جلوگیری از قاچاق سوخت باید قیمت گازوئیل ر ابه قیمت فوب خلیج فارس(لیتری ۲ هزار تومان) برسانیم و در ازای آن به حمل و نقل جاده ای برای جلوگیری از اثر تورمی بر اساس پیمایش یارنه سوخت بدهیم.
مسعود دانشمند در گفت‌و گو با ستاد خبری ائتلاف بزرگ- در مورد واقعی نبودن نرخ سوخت و تاثیر آن بر افزایش قاچاق از داخل به خارج کشور گفت: اکنون طبق آمارها رورانه 200 میلیون لیتر گازوئیل قاچاق می‌‌‌شود و در مرزهای جنوبی حدود یک دلار به فروش می‌‌رسد . وی افزود: حتی شنیده شده که در بندر گناوه قاچاقچیان رسما لوله‌کشی کرده‌اند و سوخت قاچاق را از زیر دریا انتقال می‌دهند. درحالی که اگر قیمت سوخت را به سطح فوب خلیج فارس (لیتری 2 هزار تومان) برسانیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود . عضو کمیسیون حمل و نقل اتاق بازرگانی تهران به اختلافی که برای تردد ماشین‌های ترانزیت بین ایران و ترکیه برای پرداخت مابه التفاوت نرخ سوخت از سوی ترک ها به وجود آمده بود اشاره کرد و افزود: قیمت گازوئیل در ترکیه لیتری 7 هزار تومان است در حالی که این رقم در داخل کشور ما 250 تومان است. دانشمند در پاسخ به این که آیا افزایش نرخ سوخت اثر تورمی نخواهد داشت گفت: باید به سیستم حمل و نقل عمومی کشور براساس بارنامه و میزان پیمایش یارانه سوخت بدهیم و نه بیشتر! همانطور که اکنون در کشورهای ترکیه که قیمت سوخت بسیار بالاست برای حمل و نقل کالای صادراتی یارانه می‌دهند تا قیمت تمام شده بالا نرود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید