سرانه مصرف ماکارونی در ایران نصف کشورهای اروپایی | اتاق خبر
کد خبر: 92326
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1393 - 12:38
رییس انجمن صنعت ماکارونی با بیان اینکه قیمت ماکارونی قابل رقابت در بازار‌های منطقه نیست، سرانه مصرف ماکارونی در کشور را کمتر از نصف سرانه کشورهای اروپایی عنوان کرد....
رییس انجمن صنعت ماکارونی با بیان اینکه قیمت ماکارونی قابل رقابت در بازار‌های منطقه نیست، سرانه مصرف ماکارونی در کشور را کمتر از نصف سرانه کشورهای اروپایی عنوان کرد.
مهدی آثاریان در گفت‌وگو با ایسنا- با اشاره به مشکلات صادرات ماکارونی اظهار کرد: علی‌رغم این‌که هر ساله صادرات ماکارونی افزایش پیدا می‌کند مشکلات زیادی در این راستا وجود دارد. وی عدم توازن قیمت گندم را یکی از دلایل مشکلات در صنعت ماکارونی دانست و افزود: این امر موجب می‌شود که قیمت ماکارونی قابل رقابت در بازار‌های منطقه نباشد. رییس هیات‌مدیره انجمن صنعت ماکارونی ایران مشکل اصل صنعت ماکارونی را در دهه های گذشته تامین مواد اولیه و نابسامانی در توزیع گندم و آرد صنعتی عنوان و اظهار کرد: این امر هر از چندگاهی رخ داد که در حال حاضر این مشکل برطرف شده اما فرهنگ استفاده از این ماده مهم در کشور رایج نشده است. وی با اشاره به سرانه مصرف ماکارونی در کشور گفت: سرانه مصرف ماکارونی در کشور شش کیلوگرم است در حالی در کشورهایی مانند ترکیه، ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی سرانه مصرف ماکارونی و اسپاگتی ۱۴ تا ۱۵ کیلوگرم است. آثاریان ادامه داد: البته سرانه مصرف کشورهای آسیای جنوب شرقی با سایر نقاط دنیا متفاوت بوده و نودل به نسبت اسپاگتی مصرف بیشتری دارد. رییس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی صنایع غذایی خاطر نشان کرد: اگر واقعیت ها درباره فواید این ماده غذایی بیان شود قطعا در مصرف برنج و واردات آن و همچنین مصرف نان صرفه جویی صورت می شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید