مصوبه مجلس، قیمت بنزین را 50 تومان افزایش می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 92356
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1393 - 13:52
 ایرنا - با تصویب مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش پنج درصدی فرآورده های نفتی در بودجه سال 94، قیمت بنزین 50 تومان افزایش می یابد. ...
 ایرنا - با تصویب مجلس شورای اسلامی مبنی بر افزایش پنج درصدی فرآورده های نفتی در بودجه سال 94، قیمت بنزین 50 تومان افزایش می یابد.
نمایندگان در بند (ی) بخش درآمدی لایحه بودجه سال 94 کل کشور مصوب کردند که قیمت هر لیتر فرآورده های نفتی پنج درصد افزایش یابد. نمایندگان مجلس، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران را مکلف کردند نسبت به نوسازی و توسعه شبکه خطوط لوله انتقال نفت خام و میعانات گازی و فرآورده های نفتی و تأمین منابع مالی سهم دولت در توسعه پالایشگاهها و زیرساخت های تأمین، ذخیره سازی و توزیع فرآورده اقدام کند. بر اساس مصوبه مجلس، منابع مورد نیاز برای طرح های فوق از محل افزایش پنج درصد به قیمت هر لیتر فرآورده های نفتی تأمین و پس از واریز به خزانه تا سقف پانزده هزار میلیارد ریال به مصرف می رسد. بر این اساس، نرخ بنزین یارانه ای از 700 به 735 تومان و بنزین معمولی آزاد از 1000 تومان به 1050 تومان افزایش می یابد. مسوولان وزارت نفت در خصوص تغییر میزان سهمیه ها و نرخ بنزین در سال آینده اعلام کرده بودند که طرحی را در دست اجرا ندارند.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید