قیمت نان‌های فانتزی افزایش نمی‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 92741
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1393 - 09:54
 وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره حذف آرد یارانه‌ای نان‌های فانتزی گفت: مصوبه‌ای در این‌باره نداریم و تصمیم جدیدی نگرفته‌ایم؛ دلیلی ندارد تصمیم تازه‌ای در این زمی
 وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره حذف آرد یارانه‌ای نان‌های فانتزی گفت: مصوبه‌ای در این‌باره نداریم و تصمیم جدیدی نگرفته‌ایم؛ دلیلی ندارد تصمیم تازه‌ای در این زمینه گرفته شود.
محمدرضا نعمت‌زاده گفت‌وگوی ایسنا -مبنی بر حذف یارانه‌ آرد نان‌های فانتزی گفت: چنین مصوبه‌ای نداریم و همان مصوبات پیشین در این زمینه اجرا می‌شود. وی افزود: هدف ما از آزادپز شدن 20 درصد نانوایی‌ها که مدتی پیش ابلاغ شد، افزایش کیفیت بود. وزیر صنعت، معدن و تجارت هم‌چنین با اشاره به بحث صرفه‌جویی ارزی گفت: باید بکوشیم در مرحله‌ نخست، درآمد ارزی کشور را افزایش دهیم که مقام معظم رهبری و دیگر مسئولان نیز بارها به این موضوع تأکید کردند و توسعه‌ صادرات غیرنفتی مورد توجه قرار گرفته است. نعمت‌زاده با اشاره به آمار 10 ماهه صادرات غیرنفتی و افزایش میزان آن نسبت به مدت مشابه گفت: واردات صرفا از طریق اعمال تعرفه‌های مناسب و ضوابط فنی امکان‌پذیر است و دولت به تنهایی ورود کالا را منع نمی‌کند، مگر اینکه ماده‌ 102 قانون برنامه‌ پنجم توسعه اصلاح شود که در این ماده بحث واردات مطرح شده است. وی گفت: واردات کالاهای گروه 10 که کمتر مورد نیاز جامعه است از اول امسال با دو برابر سود بازرگانی وارد شده است. حدود سه درصد واردات از گروه کالایی 10 بود و این موضوع نشان می‌دهد تصمیم‌گیری دولت به‌جا و مناسب بوده است. وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با توجه به شرایط اقتصادی دولت و کاهش قیمت نفت، برخی پروژه‌ها متوقف و محدودیت‌هایی ایجاد شده و صادرات نیز در برخی کشورها محدود شده است. بعضی صنعتگران هراس دارند که واردات در آینده افزایش یابد که در این زمینه تصمیماتی گرفتیم و به رئیس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت ارائه کردیم. نعمت‌زاده افزود: قرار است برخی تعرفه‌ها اصلاح شوند و نظریات اصلاحی پیرامون 1500 تعرفه را در هفته جاری به دولت ارائه خواهیم کرد که امید می‌رود از ابتدای سال آینده اعمال شود. وی خاطرنشان کرد: از لحاظ ارز برخی کالاها از پارسال با ارز آزاد یا ارز متقاضی وارد می‌شد که امسال به‌ تدریج برخی اقلام را به سمت واردات با ارز آزاد بردیم و پیشنهاداتی نیز به دولت دادیم که باید در این زمینه تصمیم‌گیری شود اما معتقدیم کالاهای مصرفی حداقل باید بر مبنای ارز آزاد وارد شوند و این امر موجب رونق صادرات می‌شود.    
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید