تامین میوه‌های شب عید | اتاق خبر
کد خبر: 92756
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1393 - 09:56
مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از مناسب بودن تولید و ذخایر انواع میوه‌ برای شب عید خبر داد و گفت: هیچ نگرانی برای تامین تقاضای بازار...
 
مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از مناسب بودن تولید و ذخایر انواع میوه‌ برای شب عید خبر داد و گفت: هیچ نگرانی برای تامین تقاضای بازار در ایام پیش رو وجود ندارد.
ابوالقاسم حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در حال حاضر حدود چهار میلیون تن انواع مرکبات در کشور تولید شده که بیش از یک میلیون و 950 هزار تن آن به پرتقال اختصاص دارد و از این جهت هیچ کمبودی برای شب عید نداریم. وی با بیان اینکه میزان ذخایر میوه‌های مورد نیاز برای شب عید در حیطه اختیارات سازمان مرکزی تعاون روستایی است، افزود: میزان تولید انار حدود یک میلیون تن بوده و برای شب عید نیز این میوه موجود است. مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: سالانه حدود 650 هزار تن نارنگی، 200 هزار تن کیوی، حدود یک میلیون تن انار در کشور تولید می شود؛ بنابراین برای ذخیره سازی و تامین انواع میوه های مصرفی شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد و به واردات نیز نیازی نداریم. حسن‌پور در پاسخ به سوالی مبنی بر علت و چگونگی واردات نارنگی پاکستانی به کشور اظهار کرد: وزارت جهاد کشاورزی برای واردات هیچ میوه‌ای به غیر از موز مجوز صادر نکرده است؛ بنابراین نارنگی پاکستانی جزو میوه‌های قاچاق محسوب می‌شود.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید