شیرخام افزایش قیمت ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 93050
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1393 - 17:36
 ایرنا - معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: طبق مصوبه دولت قیمت هر کیلوگرم شیرخام 1440 تومان است و تاکنون هیچ افزایشی در نرخ شیر خام نداشته ایم، این در حالی ...
 ایرنا - معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: طبق مصوبه دولت قیمت هر کیلوگرم شیرخام 1440 تومان است و تاکنون هیچ افزایشی در نرخ شیر خام نداشته ایم، این در حالی است که دستگاه های نظارتی با گرانفروشان برخورد خواهند کرد.
حسن رکنی درباره گرانی مجدد نرخ فرآورده های لبنی در جمع خبرنگاران، افزود: هیچ افزایش قیمتی در مورد خرید شیر خام از تولیدکنندگان اتفاق نیفتاده و دستگاه های نظارتی باید افزایش قیمت فرآورده های لبنی را در بازار بررسی کنند. به گفته وی، قیمت خرید شیرخام از دامداران براساس مصوبه دولت از ابتدای سال تاکنون تغییری نکرده و اگر تغییری در قیمت محصول نهایی رخ داده است باید سازمان ها و دستگاه های ذ یربط آن را مورد بررسی قرار دهند. وی اظهار داشت: اگر تغییر قیمتی در فرآورده های لبنی و شیر در بازار رخ داده مسئولیت آن برعهده دستگاه های نظارتی است. به گفته وی، طبق مصوبه دولت امسال قیمت هر کیلوگرم شیرخام 1440 تومان برای تولیدکنندگان تعیین شد که صنایع لبنی نیز به آن عمل نکرده اند. وی افزود: وزارت جهادکشاورزی در بخش تولید محصولات کشاورزی و شیر نظارت دارد و قیمت محصول نهایی برعهده ما نیست. رکنی ادامه داد: خرید تضمینی شیرخام از دامداران با قیمت مصوب 1440 تومان علاوه بر حمایت از دامداران برای تبدیل شیرخام به شیرخشک بوده تا صنایع نیز متضرر نشوند.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید