از نرخ‌های جدید پیامکی تا دیدار با سه وزیر خارجی | اتاق خبر
کد خبر: 93136
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1393 - 11:08
وزیر ارتباطات در هفته گذشته طی دیدارهایی با وزرای ارتباطات کشورهای سومالی، تانزانیا و آذربایجان به گسترش همکاری‌ها در حوزه IT با این کشورها پرداخت. ...
 
وزیر ارتباطات در هفته گذشته طی دیدارهایی با وزرای ارتباطات کشورهای سومالی، تانزانیا و آذربایجان به گسترش همکاری‌ها در حوزه IT با این کشورها پرداخت.
ایسنا- طی هفته گذشته وزارت ارتباطات در دیدارهای جداگانه‌ای با همتایان خود از سه کشور سومالی، تانزانیا و آذربایجان، به امضای توافق‌نامه‌هایی در جهت گسترش حوزه همکاری‌های بین‌المللی در زمینه‌هایی چون مسائل اینترنتی، مخابرات، پژوهشی و امنیت شبکه پرداخت. افزایش 10 ریالی قیمت پیامک‌ها با نظر مجلس شورای اسلامی و اعلام مخالفت وزارت ارتباطات با افزایش تعرفه از جمله مباحثی بود که در هفته گذشته با رای مجلس تصویب شد و بنابراین برای ارسال پیامک در سال جدید تعرفه‌های جدیدی اعلام شد. همچنین واعظی در اظهارنظر دیگری درباره خبر هک شدن سیم‌کارت‌های ایرانسل با اشاره به اینکه برای تامین امنیت ارتباطات مرکز SOC راه‌اندازی شده است، از سرمایه‌گذاری 200 میلیارد تومانی وزارت ارتباطات طی شش ماه اخیر برای امنیت شبکه خبر داد. وی همچنین اعلام کرد که تمام مسوولان دولتی و حتی مردم عادی تلاش کنند از موبایل برای ارتباطات ضروری خود استفاده کنند. علاوه بر تعرفه‌های جدید برای خدمات پیامکی قرار است در سال آینده پروانه‌های جدید در حوزه اینترنت با عنوان ارتباطات ثابت (FCP) و ارائه خدمات ارتباطی ثابت (servco) نیز صادر شود. صادق عباسی شاهکوه - معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد که براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات پروانه‌های حوزه ارائه خدمات انتقال داده‌ها (PAP)، عرضه و توزیع‌کنندگان اینترنت (ISDP)، ارائه خدمات عمومی تلفن ثابت (PSTN) و عرضه‌کنندگان خدمات اینترنت (ISP) ساماندهی می‌شوند. محمدحسن انتظاری - دبیر شورای عالی فضای مجازی - نیز با اشاره به اینکه منیت فردی و نظام پیشگیری سایبری مهم‌ترین مسئله‌ای است که در منظومه سایبری شکل می‌گیرد، از شکل‌گیری هماهنگی ملی در حوزه سایبری کشور توسط شورای عالی فضای مجازی خبر داد. همچنین طی هفته گذشته، نسل چهارم ارتباطی (LTE) در جزیره کیش راه‌اندازی و قرار شد که تا پایان سال جاری تمام مراکز استان‌ها به تکنولوژی 4G مجهز شود.    
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید