برخورد با مدیران اقتصادی متخلف نباید باعث توقف فعالیت واحدها شود | اتاق خبر
کد خبر: 93286
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1393 - 10:46
ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: برخورد محاکم قضایی کشور با مدیران اقتصادی متخلف نباید باعث توقف فعالیت واحدهای تجاری و اقتصادی شود. ...
ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گفت: برخورد محاکم قضایی کشور با مدیران اقتصادی متخلف نباید باعث توقف فعالیت واحدهای تجاری و اقتصادی شود.
غلامحسین شافعی روز یکشنبه در نشست صبحانه کاری وزیر دادگستری با فعالان اقتصادی بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: از عوامل مهم تعطیل کننده فضای کسب و کار نهادهای قضایی و حقوقی است. وی اضافه کرد: امنیت برای فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری یک امر ضروری است که از طریق نهادهای قضایی وحقوقی تامین می شود. رییس اتاق ایران افزود :همواره در کنار اقتصادهای پویا و زنده ،محاکم قدرتمند و سالمی وجود دارند و در ایران باید ضرورت نزدیکی محاکم قضایی به فعالیت های اقتصادی بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد. شافعی گفت: بسیاری از مدیران بنگاه های تولیدی به دلیل مشکلات اقتصادی ، چالش های جدی دارند و بنابراین درخواست اتاق ایران برخورد با مدیران متخلف است و این موضوع به بنگاه های اقتصادی تسری پیدا نکند و باعث توقف فعالیت آنها نشود، این نوع برخورد در شرایط فعلی به ضرر اقتصاد کشور است. شافعی استفاده از مراکز داوری اتاق در محاکم قضایی کشور را یادآور شد و گفت : داوری کمک می کند تا پرونده های مطرح در دادگاه ها راحت تر حل و فصل شود. وی اجرای سریع تر ماده 29 قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار را ضروری دانست و افزود : تشکیل دادگاه های تجاری اقدامی ضروری است که باید به آن توجه ویژه ای داشت و اتاق های تعاون، اصناف و بازرگانی نیز این آمادگی را دارند تا با حضور نماینده وزارت دادگستری کمیته ای را تشکیل دهند و ازاین طریق ، برخی از اقدامات نظارتی و کنترلی که توسط سازمان تعزیرات حکومتی انجام می شود ،از سوی این تشکل های تخصصی صورت گیرد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید