نظارت سازمان خصوصی‌سازی بر بنگاه‌های واگذارشده و در حال واگذاری بیشتر شد | اتاق خبر
کد خبر: 93585
تاریخ انتشار: 12 اسفند 1393 - 16:29
نمایندگان در بودجه ۹۴ اختیارات بیشتری برای نظارت سازمان خصوصی‌سازی بر فروش اموال و بنگاه‌های در حال واگذاری و واگذارشده دادند. ...
نمایندگان در بودجه ۹۴ اختیارات بیشتری برای نظارت سازمان خصوصی‌سازی بر فروش اموال و بنگاه‌های در حال واگذاری و واگذارشده دادند.
خبرگزاری فارس- صحن علنی مجلس نمایندگان در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه به تبصره‌های ارجاع شده به کمیسیون تلفیق رسیدگی کردند، بر این اساس بند ز تبصره 3 تصویب شد که عنوان می‌کند به منظور نظارت بیشتر بر فروش  اموال و دارایی‌های غیر جاری و همچنین اخذ تسهیلات توسط بنگاه‌های در حال واگذاری در سال 94 و واگذار شده به صورت کنترلی اسامی این بنگاه‌ها از سوی سازمان خصوصی‌سازی به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام شود. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مکلف است ثبت هر گونه تغییرات در زمینه اساسنامه، سرمایه و دخل و تصرف در اموال از جمله نقل و انتقال زمین و خرید و فروش و اجاره را پس از اخذ مجوز کتبی از سازمان خصوصی انجام دهد. بانک مرکزی موظف است طی دستورالعمل اعلامی به بانک‌های خصوصی و دولتی اعطای هر گونه تسهیلات به شرکت‌های مذکور را مشروط به اخذ مجوز از سازمان خصوصی‌سازی کند.  
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید