لیلا آقاپور:اطلاعات اقتصادی یکسان و عادلانه توزیع شود | اتاق خبر
کد خبر: 93830
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1393 - 11:00
کاندیدای هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران خواستار توزیع عادلانه و یکسان اطلاعات و بسته های اطلاعاتی از سوی اتاق بازرگانی شد و گفت: اتاق باید به بخش خصوصی هم
کاندیدای هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران خواستار توزیع عادلانه و یکسان اطلاعات و بسته های اطلاعاتی از سوی اتاق بازرگانی شد و گفت: اتاق باید به بخش خصوصی هم مشاوره دهد.
آقاپور در گفتگو با ستاد خبری ائتلاف بزرگ، گفت: این دوره از انتخابات اتاق های بازرگانی با بالا رفتن تعداد ثبت نام کنندگان رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است که نشان می دهد اتاق جایگاه خود را در بخش خصوصی پیدا کرده است. این در حالی است که تصور می رود این دوره از انتخابات، دوره جهش اتاق بازرگانی را رقم زند. کاندیدای هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران افزود: جهش در اتاق بازرگانی به نفع اقتصاد است و به نظر می رسد هیات نمایندگان اتاق تهران نیز ترکیبی از افراد باتجربه و جوان اما صاحب ایده و سبک خواهد بود. وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی در اولین اقدامی که می تواند در دوره هشتم انجام دهد، باید برنامه ارایه خدمات اولیه در جهت رفع نیازهای بخش خصوصی را در دستور کار قرار دهد؛ به این معنا که یک مدیر بخش خصوصی نباید درگیر نیازهای اولیه ای همچون مالیات و بیمه و کارهای اداری باشد، بلکه وقتی که یک مدیر، مجموعه ای به نام اتاق را به عنوان یک پشتیبان دارد؛ نباید فرصت خود را در این میان برای کارهای کم اهمیت اما وقت گیر بگذارد. به گفته آقاپور، اتاق بازرگانی جایگاه بخش خصوصی است و هیات نمایندگان هم وکلای بخش خصوصی به شمار می روند بنابراین باید مدافع و وکیل بخش خصوصی باشد و برابر حق عضویت یک در هزار و سه در هزاری که می پردازند، خدمات دریافت نمایند. عضو ائتلاف بزرگ اظهار داشت: در بخش اقتصاد کلان نیز اتاق بازرگانی باید به صورت دوطرفه مشاور باشد، یعنی هم مشاور سه قوه بوده و هم به بخش خصوصی مشاوره دهد، به این معنا که اگر فعال اقتصادی که تازه وارد فضای کسب و کار و تجارت شده است، قصد فعالیت داشت، دیگر آزمون و خطا انجام ندهد و از مشاوره اتاق بهره گیرد. آقاپور ادامه داد: اطلاعات اقتصادی و نیز بسته هایی که به اتاق می آید یا احیانا هیات تجاری مبادله می شود باید به صورت یکسان در اختیار تمامی اعضا قرار گیرد و شرایط برای همه اعضا یکسان باشد. وی در پایان اذعان داشت:" میزان مشارکت فعالان بخش خصوصی در انتخابات دوره پیش 16 درصد بوده است اگر در این دوره میزان مشارکت اعضای اتاق بازرگانی در روز رای گیری پای صندوق های رای افزایش یابد قدرت چانه زنی اتاق بازرگانی با دولت بالا رفته و سبب تغییر در میزان تاثیر اتاق بازرگانی در مصوبات دولت و مجلس خواهد داشت در نتیجه از کلیه اعضای اتاق بازرگانی درخواست دارم روز 18 اسفند با وجود تمام مشغله های کاری به پای صندوق های رای آمده و در تعیین سرنوشت آینده بخش خصوصی سهیم باشند و با فراموش کردن هر آن چه در دوره گذشته اتاق پیش آمده سعی در اصلاح ساختار و جایگاه آن کنیم و این نیازمند همت بخش خصوصی و حضور پررنگ اعضای اتاق بازرگانی در روز رای گیری می باشد."
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید