مدیرعامل بورس کالا:اطلاعات مردم دربورس محرمانه است/ اطلاعات رابه مالیاتی‌ها نمی‌دهیم | اتاق خبر
کد خبر: 94272
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1393 - 10:30
مدیرعامل بورس کالای ایران با اعلام اینکه اطلاعات مردم در بورس کالا محرمانه است و آنها را برای دریافت مالیات افشا نمی کنیم، گفت: اطلاعات بورس کالا در اختیار دولتی‌ها ...
مدیرعامل بورس کالای ایران با اعلام اینکه اطلاعات مردم در بورس کالا محرمانه است و آنها را برای دریافت مالیات افشا نمی کنیم، گفت: اطلاعات بورس کالا در اختیار دولتی‌ها و دستگاه‌ها قرار نمی گیرد.
حسین پناهیان در گفتگو با مهر در پاسخ به این سئوال که رئیس سازمان امور مالیاتی عنوان کرده است که یکی از ابزارهای شناسایی مودیان مالیاتی و شفاف سازی درآمدهای مالیاتی، معاملات بورس کالا است، آیا قرار است که اطلاعات معاملات و نرم افزاری بورس کالا در اختیار سازمان مالیاتی قرار گیرد؟ گفت: خیر، بورس کالا براساس مقررات عمل می کند و اینگونه نخواهد بود. مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه یکسری اطلاعات محرمانه است و بورس کالا طبق دستورالعمل افشای اطلاعات و در چارچوب آن عمل می کند، افزود: اگر مقررات به ما اجازه افشای اطلاعات را داده باشد، ما هم اطلاعات مردم را افشا می کنیم، اما مقررات چنین اجازه ای به ما نداده است. وی در پاسخ به این مطلب که گفته شده است این اطلاعات فقط در اختیار مسئولان دولتی قرار می گیرد نه افرادی که فعال اقتصادی هستند، عنوان کرد: خیر، دولتی ها هم نمی توانند اطلاعات را داشته باشند، زیرا اطلاعات مردم است. این اطلاعات مربوط به کسانی است که یک دارایی و کالایی را خرید و فروش کرده اند و قرار نیست در اختیار کسی قرار گیرد. پناهیان همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا اطلاعات فقط در اختیار بورس کالا به صورت محرمانه است یا با سیستم‌ها و نرم افزارهای بانکی لینک است و می تواند در اختیار آنها قرار گیرد، بیان کرد: خیر. اطلاعات فقط در اختیار بورس کالا است و در اختیار هیچ دستگاهی قرار نمی گیرد. به گزارش مهر، علی عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفته است: یکی از اطلاعاتی که برای دریافت مالیات مورد استفاده ما قرار می گیرد، پردازش‌های نظام بانکی است و این مشمول بخش تسهیلات، ضمانت‌نامه ها و ال سی ها می‌شود و فعلا وارد سایر بخش‌ها نمی شویم، اما اطلاعات معاملات اقتصادی، تجارت خارجی، خرید و فروش‌ها، قراردادها، بیمه ها و بورس کالایی مبنای دریافت مالیات خواهد بود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید