تغییر کاربری معادل زمین خواری است | اتاق خبر
کد خبر: 97734
تاریخ انتشار: 26 اسفند 1393 - 10:03
اتاق نیوز- عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: باید با فروش پلاک، تغییر کاربری و افزایش طبقات که به نوعی تراکم خواری در شهر محسوب می‌شود، برخورد شود....
اتاق نیوز- عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: باید با فروش پلاک، تغییر کاربری و افزایش طبقات که به نوعی تراکم خواری در شهر محسوب می‌شود، برخورد شود.
اقبال شاکری در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری و سخنان ایشان در خصوص پدیده زمین‌ خواری و کوه‌خواری گفت: آنچه ما بیشتر در شهرداری‌ها با آن روبه‌رو هستیم، تغییر کاربری زمین‌ها است به‌خصوص تغییر کاربری فضای سبز به مجتمع‌های تجاری و اداری. در واقع تغییر کاربری در شهر معادل زمین‌خواری در حومه و منابع طبیعی است. وی افزود: متاسفانه در شهر تهران تغییر کاربری رخ می‌دهد و بعضا قانونی یا غیرقانونی این کار صورت می‌گیرد که وظیفه ما ورود جدی به این مساله است. باید سامانه‌‌ای ایجاد کنیم تا جلوی این تغییر کاربری‌ها گرفته شود و طبق تاکید مقام معظم رهبری باید با تغییر کاربری و زمین‌ خواری به شدت و بدون اغماض برخورد شود. شاکری تصریح کرد: اگر در سطح شهر تهران در فروش پلاک، تغییر کاربری و افزایش طبقات که نوعی تراکم‌خواری است، اتفاق می‌افتد، باید قاطعانه برخورد شود.    
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید