دبیر انجمن صنفی کارفرمایان سیمان:ایران بزرگترین صادرکننده سیمان در دنیاست | اتاق خبر
کد خبر: 98005
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1394 - 09:32
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه به نظر می‌رسد در نیمه دوم امسال به واسطه رونق ساخت وساز میزان مصرف داخلی سیمان افزایش پیدا کند، گفت: تفکر بانکدا
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه به نظر می‌رسد در نیمه دوم امسال به واسطه رونق ساخت وساز میزان مصرف داخلی سیمان افزایش پیدا کند، گفت: تفکر بانکداری در ایران باید تغییر کند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از تسنیم - عبدالرضا شیخان با اشاره به اینکه در سال گذشته وضعیت صنعت سیمان کشور خوب بود، اظهارداشت: از سال 80 ظرفیت سازی مناسبی را انجام و حتی روند صادرات محصولات خود به کشورهای همسایه را افزایش داده‌ایم. وی به صادرات 18 میلیون تن سیمان و کلینکر در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این رقم نشان از آن دارد که صادرات این محصولات رشد 11 درصدی را شاهد بوده است به نحوی که ایران همچنان نخستین صادرکننده سیمان در دنیا شناخته می‌شود. دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اضافه کرد: در 11 ماهه سال گذشته علی رغم کاهش مصرف و رکود ساخت و ساز حدود 49 میلیون تن  سیمان در بازار مصرف داخلی توزیع شده است.  البته تولید سیمان کشور در همین بازده زمانی به 61 میلیون و 706 هزار و 959 تن رسید که نزدیک به 80 درصد این رقم در بازار مصرف توزیع شده‌است. به اعتقاد شیخان، به نظر می‌رسد در نیمه دوم امسال به واسطه رونق ساخت وساز میزان مصرف داخلی سیمان افزایش پیدا کند. وی با اشاره مشکلات واحدهای تولیدی در تأمین نقدینگی و دریافت تسهیلات، گفت: تفکر بانکداری در ایران باید تغییر کند زیرا در حال حاضر سخت گیری‌های سیستم بانکی در ارائه تسهیلات مشکلات زیادی را برای واحدهای متقاضی به وجود آورده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید