درآمد 8.6 میلیاردی دولت از پیامکهای نوروزی ایرانسل | اتاق خبر
کد خبر: 99219
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1394 - 11:47
اتاق نیوز - طی سالهای گذشته معمولا در مناسبت‌هایی که استفاده مشترکان از تلفن همراه افزایش پیدا می‌کند، اپراتورها به اعلام آمار آن بپردازند. بر همین اساس در سالهای ق
اتاق نیوز - طی سالهای گذشته معمولا در مناسبت‌هایی که استفاده مشترکان از تلفن همراه افزایش پیدا می‌کند، اپراتورها به اعلام آمار آن بپردازند. بر همین اساس در سالهای قبل به طور معمول در دو نوبت اعلام می شد که تعداد پیامکهای نوروزی چقدر بوده است اما امسال با توجه به گسترش استفاده مردم از نرم افزارهای موبایلی این طور به نظر می رسید که برای تبریک‌های نوروزی مردم شبکه‌های موبایلی را به ارسال پیامک ترجیح داده‌اند.
با این وجود طبق آمارهای ارائه شده از سوی اپراتور دوم ارتباطی کشور در بازه زمانی 29 اسفند‌ماه تا پایان 13 فروردین‌ماه سال جاری بالغ بر هشت میلیارد و 640 میلیون پیامک از سوی مشترکان ایرانسل ارسال شده است. ضریب موفقیت ارسال این پیامک‌ها نیز 99.35 درصد اعلام شده است. البته برای بهار امسال اپراتور دوم طرح‌های تشویقی متنوعی را در این زمینه تعریف کرده بود که همین موضوع باعث استفاده بیشتر کاربران از سرویس پیام کوتاه ایرانسل شده است زیرا با فعالسازی این طرح‌ها برای مشترکان این امکان ایجاد می شد که با پرداخت مبلغ 1000 تومان به فعالسازی بسته‌های مربوطه بپردازند و از امکان ارسال بی نهایت پیامک رایگان درون شبکه ای برخوردار شوند. نکته دیگر آنکه بنا بر مصوبه مجلس شورای اسلامی اپراتورهای کشور موظف شده اند که از ابتدای سال جاری به ازای ارسال هر پیامک مبلغی معادل 10 ریال از کاربران کسر کرده و آن را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کشور واریز کنند. بر همین اساس می توان نتیجه گرفت در بازه زمانی 14 روزه نوروز امسال تنها از سوی اپراتور دوم کشور بیش از 8 میلیارد و 640 میلیون تومان درآمدزایی برای واریز به خزانه‌داری کشور صورت گرفته است. سال گذشته و در نوروز سال 1393 در فاصله نیم ساعت قبل و بعد از سال تحویل مشترکان اپراتور دوم بیش از 100 میلیون پیامک ارسال کردند و در بازه زمانی 28 اسفند 92 تا 4 فروردین 93 در مجموع 4 میلیارد و 277 میلیون 660 هزار و 728 پیامک کوتاه در شبکه ایرانسل مبادله شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید