توصیف سه سوئیسی از ورزش پاراگلایدر در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 99510
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1394 - 08:54
اتاق نیوز - سه ورشکار سوئیسی نزدیک به 10 روز است که ایران را برای ورزش مفرح پاراگلایدر انتخاب کرده‌اند. "لورنت برولا"، "الیویه بیدرمن" و "کریستین میشتری" سه ورزشکاری هست...
اتاق نیوز - سه ورشکار سوئیسی نزدیک به 10 روز است که ایران را برای ورزش مفرح پاراگلایدر انتخاب کرده‌اند. "لورنت برولا"، "الیویه بیدرمن" و "کریستین میشتری" سه ورزشکاری هستند که از 6 فروردین تاکنون در ایران در سایت‌های پروازی کشور پاراگلایدر سواری می‌کنند و سه روز است که در اصفهان و در منطقه گردنه رخ به پرواز مشغولند.
کریستین میشتری 43 سال دارد و سه سال است که به طور حرفه‌ای این ورزش را انجام می‌دهد. لورنت برولا 46 ساله است و از 14 سال پیش که در شهر ژنو دانشجو بوده پاراگلایدر سوارها را در آسمان می‌دیده و چون رویایش سفر در آسمان بوده به این رشته علاقمند می‌شود. الیویه بیدرمن 47 ساله است و از 11 سال پیش به این رشته جذاب که برادرش به او معرفی کرده بود روی آورده است و به شدت به پاراگلایدر سواری علاقه دارد. لورنت برولا سرپرست و مربی این تیم ورزشی است که از سوئیس با دو ورزشکار به ایران سفر کرده‌ است. برولا ، در خصوص دلایل انجام این سفر، اظهارکرد: چند سال پیش کتابی خواندم در مورد زندگی یک پزشک که اتفاقا ایرانی بود و از آن روز به این کشور تاریخی علاقمند شدم. وی ادامه داد: پس از تحقیق در اینترنت متوجه شدم که یک سایت بسیار خوب برای پروازهای با طول زیاد در سایت گردنه رخ اصفهان وجود دارد و این موضوع علتی شد که به همراه دو دوست دیگرم به ایران بیاییم و اصفهان را برای پرواز انتخاب کنیم. سرپرست این تیم ورزشی سوئیسی ادامه داد: در تهران، اصفهان و کاشان سایت‌های پروازی بسیار خوبی وجود دارد که در مقایسه با سایت‌های پروازی منطقه خاورمیانه از بهترین‌ها هستند. ایران بهترین کشور غرب آسیا برای پاراگلایدر سواری است. برولا تصریح کرد: قطعا ایران با وجود این همه منطقه زیبای گردشگری از جمله کوه، کویر و جنگل پتانسیل بسیار بالایی برای گردشگری ورزشی دارد. پیاده روی، صحرانوردی، اسکی، شیرجه، دوچرخه سواری و رفتینگ از ورزش‌هایی است که در ایران قابلیت انجام بسیار بالایی دارد. برولا با بیان اینکه در چند روز گذشته همواره مذاکرات هسته‌ای را دنبال می کردیم، اضافه کرد: خوشحالیم که مردم ایران از این تفاهم سیاسی به وجد آمدند. تصویری که از ایران در کشورهای دیگر است با آنچه در این کشور می‌بینیم 180 درجه تفاوت دارد. وی خاطرنشان کرد: امروز (دوشنبه) اصفهان را با خاطرات خوبش ترک می‌کنیم و سپس به کشور خود باز می‌گردیم. پاراگلایدر که به آن "چترپری" هم گفته می‌شود یک ورزش تفریحی و رقابتی است که در آن خلبان خود را با تسمه‌هایی به یک وسیله شبیه به چتر نجات متصل می‌کند که در واقع نوعی گلایدر است. این چتر مانند بال هواپیما باعث تعلیق می‌شود و خلبان با استفاده از طناب‌هایی، چتربال را کنترل می‌کند تا جهت و سرعت حرکت خود را تغییر دهد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید