عباسپور : امروز هم جریان اصولگرا از ناحیه عدم وحدت تهدید می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 99612
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1394 - 11:22
اتاق نیوز - یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: جلسات محدودی توسط چهره‌های مطرح اصولگرا برای اتحاد در جریان اصولگرا تشکیل شده است و پیش بینی‌ام این است که جریان اصو...
اتاق نیوز - یک عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: جلسات محدودی توسط چهره‌های مطرح اصولگرا برای اتحاد در جریان اصولگرا تشکیل شده است و پیش بینی‌ام این است که جریان اصولگرا در انتخابات دهم مجلس با وحدت بیشتری نسبت به گذشته حضور خواهد یافت.
روح‌الله عباسپور  گفت: جریان اصول‌گرا تا این لحظه برنامه‌ی انتخاباتی مرتب و منظمی نداشته است. اگر این جریان بخواهد در انتخابات مجلس دهم نتایج دلخواهش را کسب کند باید با مطالعه فضای حاکم بر کشور به تدریج با رعایت چارچوب‌های قانونی برنامه‌های انتخاباتی‌اش را کلید بزند. این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ارزیابی از پایگاه اجتماعی جریان اصولگرا گفت: متاسفانه بزرگترین آسیب جریان اصولگرا فقدان وحدت رویه است که ظهور این چالش در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به اوج رسید. جریان اصولگرا چنان فضای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را برای خود مساعد می‌دید که تصور می‌کرد رقابت در جریان اصولگرا مانع پیروزی این جریان نمی‌شود. وی ادامه داد: به همین دلیل کاندیداهای متنوعی در جریان اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم حضور یافتند که در نهایت موجب شکسته شدن آراء این جریان و شکست نهایی جریان سیاسی در انتخابات 92 شد. عباسپور در تکمیل جریان سیاسی پیروز در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در دو سال قبل گفت: جریان پیروز در آن انتخابات جریان اصلاح طلب و بخشی از اصولگرایان سنتی را تشکیل دادند. امروز نیز جریان اصولگرا از ناحیه عدم وحدت و یکپارچگی تهدید می‌شود. این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در عین حال از تشکیل جلسات محدود توسط چهره‌های مطرح اصولگرا برای اتحاد در جریان اصولگرا سخن گفت و افزود: پیش بینی‌ام این است که جریان اصولگرا در انتخابات دهم مجلس با وحدت بیشتری نسبت به گذشته حضور خواهد یافت. نماینده مردم بوئین زهرا محور رایزنی‌های جریان اصولگرا را جامعتین دانست و افزود:‌ جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم محور اتحاد جریان اصولگرا هستند. اما افراد، چهره‌ها و تشکل‌های سیاسی جریان اصولگرا نیز در این اتحاد نقش خواهند داشت. وی آیت‌الله یزدی، مصباح و موحدی کرمانی را از چهره‌هایی برشمرد که در جریان اصولگرا نقش محوری را دارند. عباسپور تاکید کرد:‌ این آقایان در نهایت اتحاد و انسجام جریان اصولگرا را جهت خواهند داد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید