لزوم الگوبرداری از ترکیه، مالزی و کره برای افزایش صادرات غیرنفتی | اتاق خبر
کد خبر: 99679
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1394 - 14:05
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نتایج توافق هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ و رفع تحریم‌ها در سال جاری، سال ۹۴ را سال توسعه صادرات غیرنفتی دانست....
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نتایج توافق هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ و رفع تحریم‌ها در سال جاری، سال ۹۴ را سال توسعه صادرات غیرنفتی دانست.
به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، محمدرضا نعمت‌زاده در دیدار نوروزی خود با رییس‌کل، معاونان و مدیران سازمان توسعه تجارت، با تاکید بر اینکه سال ۹۴ با توجه به فضای جدید ایجاد شده سال شتاب در توسعه صادرات غیرنفتی است، خاطرنشان کرد: تمامی برنامه‌های وزرات صنعت، معدن و تجارت در سال جاری بر موضوع صادرات غیرنفتی و شتاب در توسعه روزافزون آن متمرکز است. وی در این دیدار با بیان اینکه سازمان توسعه تجارت به عنوان یکی از اصلی‌ترین متولیان صادرات غیرنفتی کشور باید ساماندهی بیشتری را در این حوزه ایجاد کند، تاکید کرد: دبیرخانه شورای عالی صادرات باید فرابخشی عمل کرده و از حوزه وظایف سازمانی خارج شود و مختص به یک بخش نباشد. نعمت‌زاده ادامه داد: سازمان توسعه تجارت باید تمامی مصوبات صادرات غیرنفتی را پیگیری و به اجرا برساند تا از این طریق جهشی در صادرات کشور ایجاد شود. از سوی دیگر این سازمان موظف است کلیه موضوعات مرتبط با توسعه صادرات غیرنفتی را رصد و بررسی لحظه به لحظه کند و تا حد امکان از درگیر شدن در بوروکراسی‌های زائد خودداری کند. وی یکی از وظایف سازمان توسعه تجارت را مطالعه فرایندهای پیشرفت و توسعه صادرات در کشورهای دیگر دانست و افزود: کشورهای ترکیه، مالزی و کره جنوبی از جمله کشورهایی هستند که در زمینه صادرات، عملکرد موفقی را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند بنابراین جا دارد که فرایندهای توسعه صادرات در این کشورها با دقت بررسی و از آنها الگوبرداری مناسبی شود. در این جلسه که در محل سالن اصفهان برگزار شد، افخمی‌راد رییس‌کل، میرابوطالب بدری معاون بازاریابی و تنظیم روابط و یغمور قلی‌زاده معاون کمک‌های تجاری به ارائه گزارشی از عملکرد حوزه خود در سال ۹۳ پرداختند و برنامه‌های خود در سال جاری را تشریح کردند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید