بررسی بیانیه سوئیس در جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین | اتاق خبر
کد خبر: 99683
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1394 - 21:00
اتاق نیوز - در اولین جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین که با حضور دبیرکل و اکثریت اعضاء تشکیل شد، مفاد بیانیه سوئیس مورد بحث و بررسی قرارگرفت....
اتاق نیوز - در اولین جلسه شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین که با حضور دبیرکل و اکثریت اعضاء تشکیل شد، مفاد بیانیه سوئیس مورد بحث و بررسی قرارگرفت.
عصر روز یکشنبه اولین جلسه شورای مرکزی این تشکل در دفتر مرکزی با حضور محمدرضا باهنر و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای مرکزی برگزار گردید. در ابتدای این جلسه محمدرضا باهنر با تبریک فرارسیدن سال جدید به اعضاء این تشکل و عموم ملت بزرگ ایران گفت: امسال سال برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی است و رهبر معظم انقلاب با درایت این سال را سال همدلی و همزبانی دولت و ملت نام نهادند و ما اثرات این نامگذاری هوشمندانه را هم در عرصه داخلی و هم در سیاست خارجی خواهیم دید. وی ابراز امیدواری کرد در سالی که بهار آن معطر به عطر دل انگیز فاطمی (سلام الله علیها) است ملت ایران همچون همیشه در جهان در پرتو انوار فاطمی سرافراز و سربلند باشد. در ادامه، مفاد بیانیه لوزان بر اساس مستندات مربوطه توسط اعضاء مورد بررسی قرارگرفت و محمدرضا باهنر به سوالات اعضاء درخصوص وضعیت بیانیه، اقدامات آتی جمهوری اسلامی ایران و تفاهم نهایی تا دهم تیرماه توضیحاتی ارائه داد. دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در بخشی از اظهارات خود به دوران پسا تحریم اشاره کرد و افزود : فارغ از موضوعاتی که درخصوص توافق گفته می شود نکته‌ای که باید به آن توجه داشت و نباید از آن غفلت نمود این است که حقیقتا برای اقتصاد کشور در سطح کلان باید توجه بیشتری شود . آنچه که به اقتصاد ما ضربه می زند فقط ناشی از تحریم نیست و شاید سهم تحریم ها در وضعیت اقتصادی کشور به 30 درصد هم نرسد. اما ما برای داشتن اقتصادی قوی و مقاوم در برابر ضربه ها و تهدیدات چاره ای جز حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی مطابق آنچه که رهبر معظم انقلاب فرمودند نداریم. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: سالهاست که کشور ما با تحریم های غربی ها و آمریکائی ها روبروست و عمر بسیاری از این تحریم ها به چندین سال می رسد اما آنچه که بیش از تحریم به ما ضربه می زند بی توجهی به اقتصاد مقاومتی و بی تدبیری در حوزه های عملکردی است. وی افزود: من بارها گفته ام که علاج اقتصاد ما توجه به مسائل بنیادی و حل ریشه ای معضلاتی همچون اشتغال، رکود و تورم است و هرگز نباید فکر کرد که همه مسائل اقتصادی با رفع تحریم ها حل می شود. باهنر در پایان ضمن تشکر از تلاش های بی وقفه مسئولین دیپلماسی کشور و تیم مذاکره کننده هسته‌ای و توفیقات کسب شده توسط آنها، تصریح کرد: مرحله ای که از مذاکرات از امروز تا دهم تیرماه طی می شود قطعا حساس‌تر و مهم‌تر از قبل است و مذاکره کنندگان ما باید دقت نمایند تا حقوق هسته ای ملت بزرگ ایران حفظ شود.رفتارهای طرف مقابل بارها نشان داده است که قابل اعتماد نیستند لذا بایستی این دقت وجود داشته باشد تا هرگز از واژه ها و تعابیری که امکان تفسیر و تأویل وجود دارد در متون مورد توافق استفاده نگردد تا فرصتی برای تفسیر و تغییر معاهدات از جانب طرف مقابل فراهم نشود و امیدواریم که مذاکره کنندگان عزیز ما با دقت و توجه فراوان از حقوق ارزشمند و مسلّم ملت ایران دفاع و حفاظت نمایند و ان شاءالله دعای خیر ملت ایران همراه آنها در این کارزار دیپلماتیک خواهد بود و لطف و عنایت خداوند شامل حال ملت بزرگ ایران و فرزندان آنها در جبهه دیپلماسی خواهد شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید